Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.zásah
.týždeň

Prvý mainstreamový superhrdina tmavej pleti

.juraj Malíček .kultúra .zásah

Už som videl hocičo, nebránim sa prakticky žiadnym filmovým úletom, ale Čierny panter mi vyslovene rozhodil poistky. Svojím spôsobom fascinujúce, zaujímavá skúsenosť, akurát také čosi sa dá povedať aj o strihaní nechtov krovinorezom.

.týždeň

Vlakom do katastrofy

.františek Gyárfáš .kultúra .zásah

Vo filme 15:17 do Paríža sa trojica kalifornských kamarátov vyberie na výlet do Európy. Skamarátili sa na základnej škole, čakajúc pred riaditeľňou na pokarhanie.

.týždeň

Viac zmenšovania!

.juraj Malíček .kultúra .zásah

Nemôžem si pomôcť a asi aj psychoanalytik by mal k tomu čo povedať, ale milujem filmy o zmenšovaní. 

.týždeň

Dvojitý milenec

.michal Patarák .lifestyle .zásah

Podobnosť dvojčiat nás zvádza k mylnej predstave, že aj ich psychika musí byť identická. Ale čo ak sa práve pre tú večnú podobnosť nenávidia? 

.týždeň

Aaron a jeho hra

.filip Olšovský .lifestyle .zásah

Nevýhodou bohatej seriálovej produkcie je, že si pri nej človek odvykne od filmov. Tých dvojhodinových celkov, v ktorých sa musí stihnúť všetko vrátane povinných predstavovačiek postáv a ich histórie.

.týždeň

Veľký Pixar

.juraj Malíček .lifestyle .zásah

Písal sa rok 1995. Dňa 22. novembra prišiel do kín prvý celovečerný digitálne animovaný film vôbec a zároveň prvý celovečerný film štúdia Pixar, snímka Toy Story. 

Človek atypický

Človek atypický

.elena Akácsová .lifestyle .zásah

Často ku mne prichádzajú témy vo dvojici. 

Sila je večná

Sila je večná

.juraj Malíček .lifestyle .zásah

Do kina chodíme dvaja. Najprv rojko, idealista, taký ten naivný všeobjímajúci typ, ktorý sa jednoducho teší. Človek viery, spontánny, a prečo to nepriznať, jednoduchý.

Nečudné veci

Nečudné veci

.marína Gálisová .lifestyle .zásah

Druhá séria seriálu je často sklamaním, tak ako „dvojka“ úspešného filmu. A predsa býva iba zriedka menej sledovaná. Divák je tvor so zotrvačníkom. Ale to neznamená, že je slepý a hluchý. Aj ja zotrvačne pozerám druhú sériu Stranger Things na Netflixe. A žasnem.

Statusy stien

Statusy stien

.kristína Šebejová .lifestyle .zásah

Už dlho ma fascinujú nápisy na prešovských sídliskových stenách. Tie, ktorými chcel autor odovzdať civilizácii naliehavý odkaz, lebo… prečo vlastne? Čo prinúti človeka, aby zobral do ruky sprej a napísal na stenu niečo tak bizarné, ako je Chľeba do ustoch?