Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.zásah
Ach, Ľubľana!

Ach, Ľubľana!

.zuzana Golianová .svet .zásah 09.12.2018

Keď som zavesila na fejsbúk výzvu, že plánujem cestu do Ľubľanany a uvítam tipy – čo vidieť, kam ísť, čomu sa vyhnúť – prekvapilo ma, koľko ľudí pozná toto mesto, koľkí z nich sa tam vracajú a koľkí ho radia medzi svoje najobľúbenejšie mestá. Po prvej návšteve sa radím medzi nich. 

.týždeň

Smutné a krásne

.mário Gešvantner .lifestyle .zásah 25.11.2018

„Chceli by ste radšej viac ľúbiť a viac aj trpieť, alebo menej ľúbiť a o to menej trpieť? Podľa mňa je toto jediná skutočná dilema.“ 

.týždeň

Bravó, sir Simon!

.eva Čobejová .lifestyle .zásah 18.11.2018

Začiatkom decembra hosťoval v Opere SND britský spevák Simon Keenlyside, a to v hlavnej úlohe Verdiho Rigoletta. Nepoznala som to meno, ale znalci silno odporúčali, že to bude naozaj špičkový zážitok (vďaka, Boris Ažaltovič!). 

.týždeň

Masaryk/Štefánik

.eva Čobejová .lifestyle .zásah 04.11.2018

Trochu som sa toho už aj bála. Bože, ďalší Štefánik na divadelných doskách, ďalší pokus dramatika úprimne očareného Štefánikom ukázať nám, že to bol „človek z mäsa a kostí“.

Veľká nádhera

Veľká nádhera

.maroš Bafia .lifestyle .zásah 29.10.2018

Stretnúť človeka, čistého, neohlušeného uponáhľaným svetom, je dnes v podstate rarita. Človeka, ktorý nič nežiada, priam zázrak. Pavol Barabáš sa vo svojom najnovšom dobrodružstve vydal po stopách indiánskeho kmeňa Hodi do hustých pralesov Venezuely.

Drotári a ČSR

Drotári a ČSR

.elena Akácsová .lifestyle .zásah 22.10.2018

Slovenskí drotári významne podporovali slovenské národnooslobodzovacie hnutie. Žiaľ, ako to už v dejinách býva, s dobrým úmyslom pomohli rozbehnúť niečo, čo ich samotných napokon zničilo. 

.týždeň

Zlodeji a láska

.zuzana Golianová .lifestyle .zásah 15.10.2018

Je úplne jedno, či ste v Japonsku, na Slovensku alebo kdekoľvek inde na zemi. Je úplne jedno, do akej sociálnej vrstvy patríte. Na čom však záleží – to je láska a vzťahy medzi nami.

.týždeň

Cirkus Superstar

.juraj Malíček .lifestyle .zásah 07.10.2018

Cirk La Putyka sa za deväť rokov svojej existencie už stihol stať inštitúciou svojho druhu.

Everlast-ing

Everlast-ing

.martin Boszorád .lifestyle .zásah 01.10.2018

Čínske príslovie vraví, že čas otvára brány tomu, kto vie čakať. Ja čakať viem. Keď je to namieste. Keď to namieste nie je, pre čakanie pochopenie nemám, nech sa predo mnou otvoria hoci aj brány Babylonu.

.týždeň

Skladám masku!

.maroš Bafia .lifestyle .zásah 24.09.2018

Do slovenských kín sa konečne dostáva film Manifesto s Cate Blanchett. Ale, ako sa vraví, na dobre sa čaká. Snímka v réžii Juliana Rosefeldta je tak nutne potrebná, hovoriaca hádam o všetkom, od zrniečka piesku po nekonečný vesmír.

  • 1
  • 1. stránka z 10
  • 2
  • 3
  • 8
  • 9
  • 10