Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.zásah
.týždeň

Ja ho uznávam

.filip Olšovský .lifestyle .zásah

Na celom svete nemôže existovať človek, ktorý by nemal rád Johna Krasinskeho. Nemôže. Nemá na to jediný dôvod, ani len najmenšiu zámienku. Pokiaľ sa teda nebavíme o závisti. 

Mešťan roka

Mešťan roka

.elena Akácsová .lifestyle .zásah

Unavená aktívnym víkendom ležím pri telke a preklikávam sa ponukou. Zabudnem sa trochu dlhšie pri ikstej československej Superstar, a tak si chcem od gýča oddýchnuť na verejnoprávnej Dvojke nejakým tým artom.

Efemérna Efeméra

Efemérna Efeméra

.boris Ažaltovič .lifestyle .zásah

Podenka, latinsky Palingenia alebo ešte krajšie po francúzsky Ephémère – pominuteľná. Vážka, nenápadný hmyz, ktorý žije len jeden deň. 

Niekto to rád zahalené

Niekto to rád zahalené

.frédérique Hazéová .lifestyle .zásah

Dá sa z fundamentalizmu smiať bez toho, aby sme sa vysmievali z náboženstva? Iránska režisérka a dokumentaristka Sou Abadi s tým žiadny problém nemá a napriek tomu, že ju odhovárali, natočila komédiu o extrémizme a nepochopení podstaty Boha.

.týždeň

Krásna vojna

.mário Drgoňa .lifestyle .zásah

V Blackboxe na Palackého 22 v Bratislave sa zišlo možno okolo 40 divákov. Viac sa ich tam ani nezmestí, a už to sľubuje veľmi intímny divadelný zážitok.

.týždeň

Killing Arnold

.juraj Malíček .kultúra .zásah

Arnold Schwarzenegger natočil nový film a nič? Vôbec sa o tom nedozvieme? To ako je možné? Skutočne žijeme v nejakej paralelnej realite, kde meno Schwarzenegger už do kina nie je schopné prilákať davy?

.týždeň

Žižkovská noc

.filip Olšovský .kultúra .zásah

Portál GoOut.cz píše krásne sprievodné články k rôznym pražským mestským častiam. Jediný Žižkov si ich vyslúžil až trojicu.

.týždeň

Ej, Slovensko, Slovensko, ja vám zase píšem absenciu!

.stanislav Vallo .kultúra .zásah

Pozrite, Hudobná súťaž kráľovnej Alžbety v Bruseli, tento rok je to operný spev. Až 64 kandidátov z 22 krajín – a vy tam nie ste! 

.týždeň

Slota zbúral Weinwurma, ktorý je dnes hviezdou

.eva Čobejová .kultúra .zásah

Keď v roku 1996 búrali na Mariánskom námestí v Žiline Weinwurmovu budovu, veľa protestov nebolo. Pamätám sa, ako zodpovedný miestny architekt iba bezmocne krčil plecami a bol celkom prekvapený, prečo sa vôbec pýtam na to búranie. 

.týždeň

Keď ilustrátor píše

.denisa Gdovinová .kultúra .zásah

Na pozadí počítačovej obrazovky mi už dlho svieti ten istý obrázok – ilustrácia fontány Veľryba, ktorá stojí v bratislavskom Parku Andreja Hlinku.

  • 1
  • 1. stránka z 7
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7