Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.politika
.týždeň

Moskva teraz

.anastasia Sevastyanová .časopis .politika 13.09.2014

Moskva nie je len hlavným mestom, ale aj centrom, v ktorom sa spája všetko, čo sa v Rusku deje. Akým životom si žije počas aktuálnej ukrajinskej krízy?

.týždeň

Keltské srdce stále bije

.časopis .politika 13.09.2014

Zdalo by sa, že Škóti si hlasovanie o nezávislosti načasovali zle. Obviňujú ich, že odchodom od Britov oslabia NATO, dajú krymským separatistom argumenty pre uznanie toho ich referenda a znížia medzinárodnú dôveryhodnosť britskej vlády. Toto referendum má však dlhé dejiny.

.týždeň

Kríza prerastá do vojny

.alexander Duleba .časopis .politika 06.09.2014

Dňa 25. augusta prezident Petro Porošenko rozhodol o rozpustení ukrajinského parlamentu a oznámil, že predčasné parlamentné voľby sa uskutočnia 26. októbra 2014. O deň neskôr, 26. augusta, sa začala otvorená invázia jednotiek ruskej armády na územie Ukrajiny.

.týždeň

Tuskovo rozhodnutie

.jaroslav Daniška .časopis .politika 06.09.2014

Poľský premiér Donald Tusk sa stane novým prezidentom Európskej únie. Pre mnohých je to triumf poľskej diplomacie a jeho osobne, čo to však bude znamenať pre jeho krajinu a stranu?

.týždeň

Na súde s Výbohom

.boris Kršňák .časopis .politika 06.09.2014

Minulý týždeň vypovedal na súde v Prahe blízky priateľ Roberta Fica. Niekdajší obchodník so zbraňami Miroslav Výboh mal objasniť podozrenie, či došlo pri nákupe obrnených transportérov Pandur v Česku ku korupcii na najvyšších miestach. A aj to, či boli pri úplatku za 18 miliónov eur aj Slováci.

.týždeň

Minulosť sudcu Hudáka

.marek Vagovič .časopis .politika 06.09.2014

Kandidát na predsedu Najvyššieho súdu Daniel Hudák študoval pred revolúciou marxizmus. K absolvovaniu školy, ktorá vychovávala aj nomenklatúrne komunistické kádre, sa však oficiálne nepriznáva.

.týždeň

Kto po Harabinovi? Časť dva.

.jozef Majchrák .časopis .politika 31.08.2014

V polovici septembra budú členovia Súdnej rady opäť voliť predsedu Najvyššieho súdu. Dočkáme sa konečne nástupcu Štefana Harabina na kľúčovom poste justície?

.týždeň

Nikomu žiadne práva neberieme

.jozef Majchrák .časopis .politika 31.08.2014

Rozhovor s právnikom a hovorcom Aliancie za rodinu Antonom Chromíkom o motívoch, cieľoch a šanciach referenda o ochrane rodiny.

.týždeň

Kováčik s Čižnárom v akcii

.marek Vagovič .časopis .politika 23.08.2014

V posledných dňoch sa udiali dva útoky na rešpektovaných prokurátorov Jána Hrivnáka a Jozefa Čentéša. Hoci ide o odlišné príbehy, motív je rovnaký: vedenie prokuratúry, spriaznené so stranou Smer, chce umlčať a následne odstaviť svojich kritikov.

.týždeň

Putin sa asi prepočítal

.časopis .politika 23.08.2014

Nedávno sa vrátila z nepokojnej Ukrajiny, ktorú v priebehu šestnástich dní prešla zo západu až k ruským hraniciam. Hovorí, že tam zaznamenala narastajúcu vlnu vlastenectva, ktorá môže rozhodnúť konflikt v prospech Kyjeva. Česká reportérka Petra Procházková.