Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.politika
.týždeň

Holandský žiaľ a zlosť

.kamila Straatsburg Sajmerová .časopis .politika

Sedemnásteho júla nastúpilo 283 cestujúcich a 15 členov posádky do lietadla Boeing 777-200 spoločnosti KLM a Malaysia Airlines – let MH17. Mali dovolenkovať, odísť na nové pôsobisko, vrátiť sa do vlasti, stretnúť sa s čakajúcimi drahými alebo iba jednoducho pracovali. Nedostali sa ďaleko.

.týždeň

Putinova simultánka

.mária Mikušová .časopis .politika

Po prvý raz za celý nepredvídateľný polročný „ukrajinský“ vývoj nastala chvíľa, ktorá sa dlhé roky očakávala. Európske súdy v Haagu a v Štrasburgu minulý týždeň rozhodli o nezákonných, medzinárodne neprípustných metódach ruského štátu.

.týždeň

Bitka o Bratislavu

.jozef Majchrák .časopis .politika

Mesto, v ktorom pravicové strany tradične dosahujú najlepšie volebné výsledky, riadi ľavicový primátor. Zmení sa to po novembrových komunálnych voľbách?

.týždeň

Po ovocí ich poznáte

.dmitrij Bykov .časopis .politika

To, čo sa teraz odohráva na ukrajinskom juhovýchode, má celkom jednoznačného vinníka. Vladimír Putin má úplnú pravdu – a prestaňte sa rozhorčovať alebo so mnou súhlasiť, len čítajte ďalej –, keď vyhlasuje, že bez konfliktu na východe Ukrajiny by nikto Boeing nezostrelil.

.týždeň

List Rusku z Donecka

.denis Kazaňskij .časopis .politika

Ukrajinský bloger a novinár Denis Kazaňskij pôsobil v Donecku, no pre svoje názory bol nútený toto mesto opustiť. V polovici júla napísal do Ukrajinskej Pravdy tento veľmi emotívny text.

.týždeň

Primátorský trojboj v Košiciach

.eva Čobejová .časopis .politika

Keď sa človek prejde po Košiciach, má pocit, že komunálne voľby sú o pár dní. Kampaň v Košiciach je vo veľkom rozbehnutá a už aj dramatická.

.týždeň

Odpadlíčka?

.časopis .politika

Keď 27-ročnú Sudánku, vydatú za amerického občana, pred súdom obvinili jednak z cudzoložstva a jednak zo zavrhnutia islamskej viery, dostala tri dni na to, aby odmietla manžela aj kresťanstvo. Neurobila to – a odsúdili ju na smrť obesením.

.týždeň

Nicholson: Keď ma prepadli, v aute bol aj tajný

.marek Vagovič .časopis .politika

Novinára Toma Nicholsona nedávno prepadli na diaľnici pri Varšave. Neznámi muži mu ukradli služobný mercedes aj počítač s citlivými údajmi. V diskusii .týždňa na festivale Pohoda pripustil, že celá akcia mohla byť riadená vojenskou tajnou službou.

.týždeň

Spišiak: Mafia ma chcela uniesť aj zabiť

.marek Vagovič .časopis .politika

Päťkrát ho chceli zabiť, plánovali aj jeho únos. Mafia ho chcela zdiskreditovať aj cez brata, jeho synov chceli dolámať. Napriek tomu počas diskusie .týždňa na festivale Pohoda priznal, že je ochotný sa vrátiť. Bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak.

.týždeň

Európsky puč

.martin Hanus .časopis .politika

Keď sa na Slovensku povie Európsky parlament, volič si predstaví platy poslancov a novinárovi sa chce spať. Ale minulý utorok sa oplatilo byť v Štrasburgu: kedysi smiešny parlament dokonal svoj historický triumf nad štátmi. Vydali sme sa preskúmať miesto činu.