Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.politika
.týždeň

Cítime, že sa veci menia

.časopis .politika

Narodil sa v Tibete, vyrastal v Indii, stal sa mníchom a v roku 2006 bol zvolený do Tibetského parlamentu v exile. Od roku 2011 je jeho podpredsedom a pred týždňom navštívil Slovensko. Khenpo Sonam Thempel.

.týždeň

Cenzúra médií v Rusku

.anastasia Sevastyanová .časopis .politika

Medzi Ruskom a Ukrajinou sa odohráva aj svojrázna mediálna vojna. Dôsledná masáž proputinovských novinárov pritom spôsobila, že aj moji ruskí známi mi často hovoria, že my Európania máme na tento vojenský konflikt skreslený pohľad.

.týždeň

ISIS: štát, teroristi, armáda

.časopis .politika

Istý čas to vyzeralo, že územná celistvosť Iraku je už mimo ohrozenia. Zbežný pohľad ukazoval, že krajina síce nie je v poriadku, ale bezprostredný výbuch nehrozí. Potom sa čoraz častejšie začalo ozývať nové meno: ISIS. Bojovníci tejto organizácie možno napokon Irak predsa len rozdelia.

.týždeň

Musíte si to vyriešiť doma

.lukáš Krivošík .časopis .politika

Hovorí, že pokiaľ sa Slovensko nebude ochotné postarať o vlastnú obranu, druhí to zaň neurobia. Nedávno navštívil ako účastník konferencie Gobsec Bratislavu. Americký expert na geopolitiku a šéf súkromnej spravodajskej služby Stratfor George Friedman.

.týždeň

Brazília sa (ne)teší

.časopis .politika

Napísať, že prípravy na svetový šampionát vo futbale sú v plnom prúde, by o tomto čase vyznelo ako absurdný omyl. Nuž, ale nebolo by to tak ďaleko od pravdy. Darmo, Brazília sa riadi latinskoamerickým časom a platí zásada, že na všetko je čas, až kým nie je neskoro.

.týždeň

Putin III. a kremeľská smotánka

.mária Mikušová .časopis .politika

Kto rozhoduje v Kremli, kto má najväčší vplyv na prezidenta Putina? Odpovede na tieto otázky sa hľadajú už dvanásť rokov, tri prezidentské obdobia. Podstatná otázka možno však znie: ako sa za dvanásť rokov Vladimír Vladimírovič Putin zmenil.

.týždeň

Jedinečný zväzok KDH a Smeru

.daniel Lipšic .časopis .politika

Viete si predstaviť, že tri roky po únose Michala Kováča ml. by Vladimír Mečiar navrhol novelu ústavy s povinnou previerkou pre funkcionárov SIS a HZDS by to s pomocou KDH schválilo?

.týždeň

O ústave bez emócií

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .časopis .politika

Parlament minulý týždeň schválil novelu ústavy, ktorá zavádza ústavnú ochranu manželstva a zmeny v justícii. K tejto téme prinášame polemiku medzi dvoma redaktormi .týždňa a predsedom strany NOVA Danielom Lipšicom.

.týždeň

Odchod v najhoršom čase

.jozef Majchrák .časopis .politika

Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš oznámili, že v SDKÚ končia. Ako s ich odchodom naložia dejiny a čo bude znamenať pre stranu, ktorú založili?