Voľby v Nemecku menia vládu. Socialisti po prepade končia, Merkelovej CDU-CSU zrejme vytvorí koalíciu s liberálnou FPD a Zelenými. A hoci krajná AfD narástla, nemecký volič utečencov zvládol.  Štefan Hríb

.na cudzom mieste
.týždeň

Holandské Lipno

.eva Čobejová .lifestyle .na cudzom mieste

Pôsobím pomerne exoticky, keď na otázku, kde som tohto roku dovolenkovala, odpoviem: Na Lipne. Mladší často ani netušia, kde to je, staršie ročníky si spomenú, že tam boli kedysi dávno, za čias Československa a socializmu, na školení či odborárskej dovolenke. 

.týždeň

Diabol v Berlíne

.filip Olšovský .lifestyle .na cudzom mieste

V novších verziách videohry GTA to bolo jedno z najkúzelnejších miest: Mount Chiliad, hora nad mestom, o ktorej sa na internetových fórach písali legendy a niektorí tam vraj videli Yetiho.

.týždeň

Na kopaniciach

.jaroslava Vydrová .lifestyle .na cudzom mieste

Za zaujímavosťami niekedy netreba cestovať ďaleko, mne stačili len tri kilometre od rodného mesta. Gazdovský dom v Turej Lúke ponúka prehliadku pôvodného kopaničiarskeho domu a je to zážitok. 

.týždeň

Dublinské drobáky

.marína Gálisová .lifestyle .na cudzom mieste

Dublin od vás nechce veľa. Len nekonečnú zásobu drobných mincí a pripravenosť na prekvapenia. Keď to máte, môžete do ulíc.

.týždeň

Isar volá

.lucia Michalková .lifestyle .na cudzom mieste

Najlepšia vec v Mníchove, ktorú treba odkopírovať, je život okolo rieky, v tomto prípade rieky Isar.

Kus mesiaca v LA

Kus mesiaca v LA

.kristína Radová .lifestyle .na cudzom mieste

Do Los Angeles sa chodia plniť filmové sny, tie cestovateľské už menej. Mesto je nekonzistentné, občas s getami, a rozťahané.

.týždeň

Dolu z hlavy!

.boba Baluchová .lifestyle .na cudzom mieste

V znamení pravidla „z leta do leta“ som sa na jún – júl presunula z Nového Zélandu do Európy, kde ma čakali povinnosti, prevažne príjemné – sieťovanie s inšpiratívnymi ľuďmi na konferenciách, seminároch, výjazdoch do terénu. Kopec pozitívnych zážitkov, ale aj jeden negatívny. Na Štrbskom Plese.

.týždeň

Rýn je naj

.daniel Ryba .lifestyle .na cudzom mieste

Bazilejčania milujú Rýn. V žiadnom inom meste som nezažil také prepojenie obyvateľov s riekou. Za horúcich letných dní sa prúdom Rýnu nechávajú unášať stovky, ba tisíce plavcov.

.týždeň

Amerika prvý raz

.martin Vystavil .lifestyle .na cudzom mieste

Tradične k nám s letom chodievajú priatelia a známi zo Slovenska. Chcú sa na vlastné oči presvedčiť, aká je tá Amerika. Máme tu hostí aj teraz – Slavoja a Mirku z Novohradu – a ja som sa ich opýtal, ako ju vnímajú.

Nezabudnite!

Nezabudnite!

.michal Novota .lifestyle .na cudzom mieste

S týmto zúfalým výkrikom sa lúčili so svetom tí, ktorých zatvárali, nahých a vystrašených, do plynových komôr v koncentračnom tábore Auschwitz-Birkenau v Poľsku.

  • 1
  • 1. stránka z 3
  • 2
  • 3