Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.klub
.týždeň

Moji kritici

.roman Joch .časopis .klub

...ma urobili nezaslúžene slávnym. Jeden moj známy, bývalý český politik, to predpovedal: „Svojimi demonštráciami proti tebe pritiahnu pozornosť k tvojim názorom a urobia ťa nezaslúžene slávnym.“ To sa aj stalo.

.týždeň

Nová veľmoc

.arthur Herman .časopis .klub

Chu Ťin-tchao musel byť po márnotratne pompéznej večeri v Bielom dome v dobrej nálade. Odkedy Cézar navštívil Kleopatru, nedostalo sa hlave štátu takej nadradenosti nad hostiteľom, ako teraz.

.týždeň

Hľadanie Noemovej archy

.ladislav Kováč .časopis .klub

Tvrdieva sa, že žijeme v informačnom veku, vo fáze informačnej explózie. Nie je to tak. Ľudstvo sa topí v dátach, nie v informáciách. Zem postihla druhá potopa – záplava dát. SOS: hľadajú sa noví Noemovia.

.týždeň

Polovičatosti

.peter Zajac .časopis .klub

Slovensko sa nepohybuje po roku 1989 na jednej dráhe, ale kyvadlovým pohybom. Tvoria ho na jednej strane prvé ponovembrové vlády (pokiaľ ešte boli naplnené étosom novembrových námestí a verejnosti, ktorá sa postavila proti komunistickému násiliu) a vláda Jána Čarnogurského, ktorá vzdorovala Mečiarovej lži, dve Dzurindove vlády a dnešná vláda Ivety Radičovej, na druhej strane dve Mečiarove a jedna Ficova vláda. Dá sa to tak povedať pri všetkom zjednodušení a chybách, ktoré jednotlivé ponovembrové vlády narobili, a nebolo ich málo.

.týždeň

Povstanie mladých

.časopis .klub

Keď som videl obrázky mladých demonštrantov v Tunisku a Alžírsku, myslel som si, že som sa díval na rebelov z Anglicka alebo Francúzska. Robili rovnaké gestá, nosili rovnakú módu. Je príjemné vidieť svet, ako sa k sebe približuje.

.týždeň

Revolúcia frustrovaných

.časopis .klub

Napriek tomu, že situácia na Slovensku sa zdá stabilizovaná, nie je to celkom tak. Budúcnosť zďaleka nebude nudná.

.týždeň

Ušetrime peniaze aj životy

.časopis .klub

Takmer všetkých 50 štátov USA čelí rozpočtovým deficitom, nastal preto čas na zmenu. Zákonodarcovia by mali začať myslieť kreatívne a konať odvážne.

.týždeň

Prečo pomôcť kresťanom

.časopis .klub

Stupňujúce sa vražedné útoky na kresťanov v niektorých blízkovýchodných, ázijských a afrických krajinách s prevažujúcim moslimským obyvateľstvom (na Silvestra sa tak stalo v egyptskej Alexandrii, na Vianoce v nigérijskom Jose, v októbri 2010 v Bagdade, predtým opakovane v Pakistane) podnietili diskusiu o tom, ako má Európa, respektíve Európska únia reagovať na tieto neľudské prejavy.

.týždeň

Dospelá republika

.tomáš Meravý .časopis .klub

Slovenská republika oslávila pred pár dňami 18. narodeniny. Symbolicky sme sa teda stali dospelými. Ako sme na tom?

.týždeň

O pase a modrej knižke

.yoani Sánchez .časopis .klub

Má to iba tridsaťdva strán a modrý obal. Kubánsky pas vyzerá skôr ako nejaký sprievodný list, nie osobný identifikačný doklad. Unikáme s ním z našej ostrovnej izolovanosti, stále nám však nedáva garanciu, že môžeme nastúpiť do lietadla.