Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.klub
.týždeň

Pápež a kondómy

.george Weigel .časopis .klub 10.01.2011V knihe Svetlo sveta, ktorá je rozsiahlym rozhovorom nemeckého novinára Petra Seewalda s pápežom, sa Benedikt XVI. rozhodol nanovo prekonfigurovať svetovú diskusiu o niektorých ťaživých otázkach.

.týždeň

Rusko a európska ľavica

.časopis .klub 10.01.2011

Rusko od roku 1917 predstavuje pre európsku ľavicu výzvu. Pre jej radikálnu časť boľševický režim symbolizoval naplnenie hodnôt slobody, rovnosti a bratstva. Len sociálni demokrati a malá menšina radikálnej ľavice – najprv Róza Luxemburgová a neskôr trockisti – pochopili, že Lenin a Stalin nahradili slobodu rafinovanou verziou totalitarizmu.

.týždeň

Láska a jiné vánoční předměty

.alexander Tomský .časopis .klub 10.01.2011

Pod tímhle názvem se kdysi Karel Čapek vehementně rozčílil na pokrytectví českých novin, které, štvavé a katastrofické během roku, o vánocích překypují láskou k bližnímu, sentimentální poezií, domácím krbem, dojatými city a radostnými dětskými očkami.

.týždeň

Čo by bolo, keby

.martin Lacko .časopis .klub 10.01.2011

Takéto otázky tohto patria medzi najzaujímavejšie a najpríťažlivejšie. Najmä ak sa viažu k obdobiam, ktoré sú stále živé a politicky aktuálne. Prvá ČSR (1918 – 1938) k takýmto diskutovaným obdobiam našich národných dejín nesporne patrí.

.týždeň

Slovensko v postamerickom svete

.lukáš Krivošík .časopis .klub 10.01.2011

Celý rok 2010 sme počúvali o relatívnom úpadku Spojených štátov a vzostupe nových regionálnych hráčov v Ázii a Latinskej Amerike. Lenže vo svete, v ktorom USA už nebudú svetovým hegemónom, bude Slovensko musieť hľadať nové bezpečnostné záruky.