Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.klub
Krajina-rovina

Krajina-rovina

.eva Čobejová .časopis .klub 21.08.2016

Keď vyrastáte medzi kopcami, máte k rovine veľmi prezieravý vzťah. Ste presvedčený, že život tam dole v plochej krajine je nudný a škaredý. Lebo len tam hore vo vrchoch to má správne grády, len tam je to malebné, divoké, romantické a dramatické zároveň.

Čo ženy chcú?

Čo ženy chcú?

.michal Patarák .časopis .klub 21.08.2016

Po tom, ako si Freud na túto otázku sám teoreticky zodpovedal, položil si ju po čase znova. Ťažko povedať prečo. Ja ju však položartom často kladiem nielen sebe, ale aj priateľom, tak ako minulý týždeň. Nedokázal som pritom zase raz nezačať s dvojznačným Freudom.

Pod lupou Petra Zajaca: Slovenská otázka

Pod lupou Petra Zajaca: Slovenská otázka

.peter Zajac .časopis .klub 21.08.2016

Sovietske tanky na pražských a bratislavských uliciach pochovali v to skoré ráno 21. augusta 1968 ilúzie o Sovietskom zväze. Československo sa stalo okupovaným štátom. 

Veľká júlová socialistická revolúcia

Veľká júlová socialistická revolúcia

.ján Štrasser .časopis .klub 15.08.2016

Uhorková sezóna je zabijak médií i publicistov. Myslím, že exkluzívny rozhovor Štefana Hríba s Borisom Zalom (.týždeň 30/2016) má na svedomí práve ona. (A tým pádom aj tento text.)

Pod lupou Petra Zajaca: Letné premýšľanie

Pod lupou Petra Zajaca: Letné premýšľanie

.peter Zajac .časopis .klub 08.08.2016

Vášnivej letnej debate o protestoch pred komplexom Bonaparte, ich spochybňovaniu ani heroizácii nerozumiem. Sú výrazom štandardnej politickej mobilizácie medzi voľbami.

Pod lupou Jána Štrassera: Bonaparte – odkiaľ a kam?

Pod lupou Jána Štrassera: Bonaparte – odkiaľ a kam?

.ján Štrasser .časopis .klub 31.07.2016

Nestačím sa čudovať. Médiá, čo toť nedávno prinášali nadšené reportáže z prvých protestov občanov pred Bašternákovým bytovým komplexom Bonaparte, dnes hovoria o lacnom divadielku. 

Uži si dňa, a to nielen na dovolenke

Uži si dňa, a to nielen na dovolenke

.michal Patarák .časopis .klub 31.07.2016

Všade, kde sa v dovolenkovom období pohneme, počúvame o tom, že si máme užiť. Zamyslel som sa nad tým, čo vlastne znamená toto užívanie si.

.týždeň

Pasia na dvoch kolesách

.anton Vydra .časopis .klub 31.07.2016

V odporúčaniach na letné výlety pokračujeme zážitkovou cyklistikou z bavorského Passau až na Slovensko. Tých štyristo kilometrov zvládne aj začiatočník.

.týždeň

Pod lupou Petra Zajaca: Ako vajce vajcu

.peter Zajac .časopis .klub 25.07.2016

Toto prirovnanie napísal Péter Esterházy na margo románu Hrabalova kniha (1990).  V tom istom roku vydal László Szigeti knihu rozhovorov s Bohumilom Hrabalom Kličky na kapesníku a dlho som si myslel, že sú to uzlíky na vreckovke, ale ide o futbalovú kľučku na malom priestore.

.týždeň

Pod lupou Jána Štrassera: Od slušnosti k poslušnosti

.ján Štrasser .časopis .klub 18.07.2016

Robert Fico si v novembri 1989 pád totality nevšimol, Pavol Paška kachličkoval kúpeľňu. Čo robil vtedy pätnásťročný Andrej Danko, nevieme – asi ním lomcovala puberta.