Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.klub
.týždeň

Píše Grzegorz Górny

.grzegorz Górny .časopis .klub 05.02.2011

Pamätáte si film Woodyho Allena Zelig? Jeho hrdina mal nezvyčajnú schopnosť. Pozoruhodne sa dokázal prispôsobiť prostrediu, v ktorom sa práve nachádzal. Medzi tvrdými bojovníkmi SA sa z neho stal nekritický obdivovateľ führera, keď sa dostal do spoločnosti Číňanov, jeho koža ihneď zožltla a oči sa predĺžili.

.týždeň

Poklona Reaganovi

.peter Osuský .časopis .klub 05.02.2011

Domáce intelektuálne elity sediace v mäkkých kreslách pracovní na amerických univerzitách ním pohŕdali. Pre americký ľavicový establišment bol starý reakcionár.

.týždeň

Bankrot a triumf Viedne

.peter Šoltés .časopis .klub 05.02.2011

Európa sa bojí, že stratí vplyv a kredit, ak by štát eurozóny zbankrotoval. Preto zachraňovala Grécko, Írsko a preto tlačí na Portugalsko. Chyba. Historická lekcia je presne opačná.

.týždeň

Internet po výbuchu

.pavel Kanygin .časopis .klub 30.01.2011

V súvislosti s teroristickým aktom na letisku Domodedovo sa zaktivizovali používatelia sociálnych sietí i mikroblogov a formovali stovky svojich žiadostí na prezidenta Medvedeva a premiéra Putina. Vládnuci tandem obviňujú z toho, že nimi utvorená vertikála moci je schopná ochraňovať a ako-tak napĺňať iba potreby vyšších vrstiev.

.týždeň

História sa opakuje

.ľubomír Andrassy .časopis .klub 30.01.2011

Udalostí posledných týždňov, ale aj dlhodobejšie správanie KDH potvrdzujú pravidlo, že ľudia sú nepoučiteľní a často opakujú chyby, ktoré pred nimi už urobili iní.

.týždeň

Hroby, ktoré kričia

.jaroslav Daniška .časopis .klub 30.01.2011

Keď Adolf Hitler týždeň pred vypuknutím druhej svetovej vojny informoval svojich generálov o napadnutí Poľska, povedal hroznú vetu.

.týždeň

Môže byť Fico náš partner?

.ján Čarnogurský .časopis .klub 30.01.2011

Peter Zajac kritizuje môj návrh na vyskúšanie veľkej koalície. Odpoviem trochu zoširoka, ale musím pripomenúť, že s veľkou a historickou koalíciou začal niekto iný.

.týždeň

Moc a nepokojné svedomie

.paul Johnson .časopis .klub 30.01.2011

Španelsky cisár Karol V. viedol impérium na vrchole moci, ríšu, nad ktorou slnko nezapadalo. Do dejín sa však zapísal skôr inou otázkou: Stojí moc vôbec za to?

.týždeň

Píše Alexander Tomský

.alexander Tomský .časopis .klub 23.01.2011

S Novým rokem, s novým štěstím, jak si teď přejí Rusové, a tak jsem začal naivně v médiích hledat něco pozitivního, jako bych zapomněl, že nelze. Copak jsou tu od toho, aby psali, že je pan Novák zdráv, rodina taky, děkuju, a vyhlídky dobré?

.týždeň

Slovenský Fidesz

.martin Kugla .časopis .klub 22.01.2011

Maďarsko prežíva doslova národnokonzervatívnu revolúciu. Orbánovci oklieštili Ústavný súd, ovládli prokuratúru, tajné služby, mediálne rady, prijali kontroverzný mediálny zákon a pokračujú v totálnom ovládnutí štátnej moci.