Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Najvyšší súd zrušil rozhodnutie ŠTS v kauze vraždy J.Kuciaka a M.Kušnírovej.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Dva zločiny tohto štátu

.štefan Hríb .časopis .editorial

Minulý týždeň uplynuli štyri roky od napadnutia Hedvigy Malinovej. Tento týždeň uplynie pätnásť rokov od únosu Kováča mladšieho. V čom sa tie dva prípady podobajú a v čom sa líšia?

.týždeň

Prečo bola vojna v Iraku

.štefan Hríb .časopis .editorial

Mnoho ľudí si myslí, že v končiacej sa sedemročnej vojne v Iraku išlo Američanom o ropu. A ešte viac ľudí verí, že celú americkú politiku neurčuje to, čo sa navonok hovorí, ale tajomné záujmy v pozadí. Naozaj?

.týždeň

Historické nie Grécku

.štefan Hríb .časopis .editorial

Rozhodnutie nášho parlamentu, že Slovensko sa nepripojí k pôžičke Grécku, je prelomové – a zaslúži si potlesk. Urobili sme nielen rozumnú voľbu, ale najmä solidárnu službu celej Európe.

.týždeň

Čo ukázal vládny program

.štefan Hríb .časopis .editorial

Diskusia o vládnom programe zvyčajne ukazuje smerovanie krajiny na ďalšie štyri roky. U nás ukázala dve celkom iné veci – komunistické myslenie opozície a ľavo-pravý spor v koalícii.

.týždeň

Obyčajná kríza?

.štefan Hríb .časopis .editorial

Zdá sa to jasné – koalícia má problém, lebo Matovič vydiera, má čudné požiadavky a nezmyselne zdržuje vládu a parlament. Myslím si opak – koalícia nenarazila na problém s Obyčajnými ľuďmi, ale na vlastný.

.týždeň

Veľká prehra Ivety Radičovej

.štefan Hríb .časopis .editorial

Tajná služba patrí k základnej výbave slobodného štátu. Netreba preto spochybňovať jej zmysel. Treba však povedať aj bé – nový šéf SIS je pokračovaním katastrofy, ktorou tajná služba u nás dlhodobo je.

.týždeň

Tri prestupy

.štefan Hríb .časopis .editorial

Začala sa prestupová sezóna. Výmeny sú zaujímavé, prekvapujúce, niektoré vyrážajú dych. Tie tri, ktoré mám na mysli, posilnia nový tím. A všetky sú prejavom slobody. Ale myslím, že sa celkom nepodarili.

.týždeň

Ako si nevládneme

.štefan Hríb .časopis .téma

Istá eufória z koalície, ktorá nielenže porazila primitivizmus a hrubosť, ale v ktorej nie sú ani žiadni komunisti a dokonca ovláda základy ekonomickej teórie, je, samozrejme, namieste. Po bolení brucha si lepšie Slovensko zaslúži trošku hodov. Ale iba trošku.

.týždeň

Povinné minimum novej moci

.štefan Hríb .časopis .editorial

Nová koalícia má v rukách veľkú zodpovednosť. Musí rozhýbať ekonomiku, znížiť dlh, ozdraviť zdravotníctvo, zobudiť školstvo. Ale povinné minimum je iné.

.týždeň

Milá vláda,

.štefan Hríb .časopis .editorial

chcel by som si Ťa začať vážiť. Nie ako morálnu či intelektuálnu autoritu, to nie je rola vlád. Stačil by mi Tvoj poctivý pokus urobiť so Slovenskom niečo zmysluplné.