Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób mal rád Slovan v KHL.
.posledné
Štefan Hríb: Zuzana Čaputová rozhodla ako štátnik

Štefan Hríb: Zuzana Čaputová rozhodla ako štátnik

.štefan Hríb .názory 07.06.2022

Tlak, ktorý vyvinul minister financií kvôli svojmu inflačnému balíčku, bol odporný. Najprv zobchodoval podporu fašistov, potom svojich kritikov označil za protirodinných, a napokon upriamil zlobu na prezidentku. Tá však neuhla.

Richard Sulík: Igor Matovič podporu zobchodoval s fašistami

Richard Sulík: Igor Matovič podporu zobchodoval s fašistami

.štefan Hríb .rozhovory .rozhovor 03.06.2022

Po ďalšom kole sporov v koalícii dorazil balíček, ktorý je z rôznych uhlov pohľadu protiinflačný, proinflačný, prorodinný i protirodinný. Ako veľmi sa narušili vzťahy, ako sa zmenil pomer síl? Pod lampou vysvetľuje Richard Sulík, jeden z aktérov sporu.

(Odomykáme) Hríb, Mojžiš: Vláda závislá od fašistov

(Odomykáme) Hríb, Mojžiš: Vláda závislá od fašistov

.štefan Hríb .martin Mojžiš .názory .názory 03.06.2022

Zlozvyk časti konzervatívneho prostredia oprieť sa o falošného spojenca nie je nový – v minulosti poslúžili Mečiar, kuffovci, Procházka, Harabin, Šefčovič aj Fico. Nové je spojenectvo s fašistami, ktoré znamená celkom novú realitu.

Štefan Hríb: Nie!

Štefan Hríb: Nie!

.štefan Hríb .názory .editoriál 03.06.2022

Obrátiť sa na fašistov, aby nahradili hlasy koaličného partnera, pochváliť ich, vyzdvihnúť ich inteligenciu a navyše rozpútať ďalšie kultúrne vojny, to je prekročenie neprekročiteľného.

Nový .týždeň: Toto sa nemalo stať!
2:11

Nový .týždeň: Toto sa nemalo stať!

.štefan Hríb .video 03.06.2022

Dobrý deň, rozhodnutie väčšiny koalície spojiť sily s fašistami pri miliardovom balíčku a následné vyzdvihnutie inteligencie jedného z ich lídrov je podľa .týždňa prekročením neprekročiteľnej hranice. Ak majú prechádzať zákony tak, že fašisti budú nahrádzať hlasy SaS, koalícia stratí základnú legitimitu. Presne o tom je obálková téma nového .týždňa, vrátane otvoreného rozhovoru s Richardom Sulíkom. Pripravili sme pre Vás aj profil Milesa Davisa a veľký text o Depeche Mode. Príjemné víkendové čítanie.

.pod lampou s Richardom Sulíkom: Má ešte koalícia zmysel?

.pod lampou s Richardom Sulíkom: Má ešte koalícia zmysel?

.štefan Hríb .pod lampou 30.05.2022

Vzťahy v koalícii sú nepriateľské - dá sa takto efektívne vládnuť? Podľa zvyšku koalície je SaS protirodinná a sociálne autistická - aký je zvyšok koalície v očiach SaS? Mala to byť najlepšia vláda od Novembra - aká je naozaj? Čo je zmysel tejto vlády po dvoch rokoch s Matovičom? Čo ešte chce SaS do volieb dosiahnuť?

Hríb, Mojžiš: Rodina ako zbraň?

Hríb, Mojžiš: Rodina ako zbraň?

.štefan Hríb .martin Mojžiš .názory .názor 30.05.2022

Začalo sa to vtedy, keď sa kresťanskí demokrati vlastnou vinou stratili z hlavného prúdu slovenskej politiky. V tom čase sa viacerí z nich rozhodli, že pre návrat použijú čokoľvek – Kuffu, potraty, bájne Rusko, a samozrejme rodiny. Dnes žneme ovocie.

Nový .týždeň: Kto je nepriateľ rodiny?
2:37

Nový .týždeň: Kto je nepriateľ rodiny?

.štefan Hríb .video 29.05.2022

Dobrý deň, ide sa rozdať vyše miliardy z našich spoločných peňazí, urobilo sa to spolu s fašistami – a znovu sa tu pritom hrozilo rozpadom koalície. Prečo sa to deje a ako to dopadne, to je hlavná téma nového .týždňa, ktorý vychádza v pondelok. A pozor – ďalšie číslo vyjde už v piatok a bude to tak natrvalo, aby ste vždy mali dobré víkendové čítanie.

Štefan Hríb: Mal by Igor Matovič odísť?

Štefan Hríb: Mal by Igor Matovič odísť?

.štefan Hríb .názory .editoriál 29.05.2022

Otázka z titulku vyzerá neprimerane – prečo a kam by mal odchádzať predseda strany, ktorá vyhrala voľby? Ale nie je to neprimeraná otázka, naopak, je to otázka dôstojnosti tejto vlády a menšej šance uneseného štátu na návrat.

Hríb, Mojžiš: Pekná prehra

Hríb, Mojžiš: Pekná prehra

.štefan Hríb .martin Mojžiš .názory .šport 29.05.2022

Hokejové majstrovstvá sveta sú vždy sviatkom. Ale keď je hra slovenskej reprezentácie pekná a napriek mladučkej zostave vedie až k zápasom o postup medzi štyroch najlepších, je to radosť navyše.