Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób mal rád Slovan v KHL.
.posledné
Zakladateľ a riaditeľ Globsecu: Nie sme krajina druhej kategórie

Zakladateľ a riaditeľ Globsecu: Nie sme krajina druhej kategórie

.štefan Hríb .rozhovory .rozhovor 11.11.2022

Globsec založili v roku 2005 vysokoškoláci v Banskej Bystrici. Jedným z nich bol Róbert Vass. Odvtedy Globsec rástol a teraz sa mu podarilo svoju víziu exportovať do zahraničia. Prečo je dôležité, aby Slovensko riešilo problémy sveta? Nie sme na to primalí?

Anton Zajac: Chceme, aby ESET ešte rástol a bol globálnym lídrom

Anton Zajac: Chceme, aby ESET ešte rástol a bol globálnym lídrom

.štefan Hríb .martin Mojžiš .marína Gálisová .rozhovory .rozhovor 11.11.2022

ESET sa z lokálnej firmy stal svetovou. A zostáva na Slovensku, platí tu dane a jeho spolumajitelia prispievajú k dobrým veciam. O začiatkoch, a víziách ESET-u hovorí jeden z jeho zakladateľov, Anton Zajac.

Štefan Hríb: Urážka Slovenskej republiky

Štefan Hríb: Urážka Slovenskej republiky

.štefan Hríb .názory .editoriál 11.11.2022

Slová arcibiskupa Oroscha, prijatá závislosť koalície na hlasoch fašistov a premena verejného života na léno Borisa Kollára je taký zosuv úrovne vecí verejných, že to vyráža dych. Toto je Slovenská republika?

Hríb, Mojžiš: 33 rokov od Novembra – akí sme?

Hríb, Mojžiš: 33 rokov od Novembra – akí sme?

.štefan Hríb .martin Mojžiš .názory .názory 11.11.2022

Základná otázka, ktorú nám kladie každý rok výročie Nežnej revolúcie, je jednoduchá – sme znovu trochu dospelejší, a teda schopnejší spravovať svoje veci verejné? Sme trochu viac slobodní občania?

Nový .týždeň: Zvíťazila pravda a láska?
2:15

Nový .týždeň: Zvíťazila pravda a láska?

.štefan Hríb .video 11.11.2022

Dobrý deň, je 33 rokov od Novembra a v novom .týždni si kladieme otázku, v čom sme už dospeli a v čom sa ešte správame ako deti. Prinášame dva svetové príbehy Slovenska – jeden zo zakladateľov ESET-u a zakladateľ Globsecu hovoria, ako sa to podarilo. A v rozhovoroch s Fedorom Gálom a Petrom Zajacom sa pýtame, ako vidia celý ponovembrový príbeh Slovenska. Prajem Vám dobré čítanie.

.pod lampou: Čo sa to deje v zdravotníctve?

.pod lampou: Čo sa to deje v zdravotníctve?

.štefan Hríb .video 10.11.2022

Ako sa zmenilo zdravotníctvo od roku 1989? Čo je kľúčový problém dnes? Je zdravotníctvo stále biznisom vyvolených?

Štefan Hríb: Boh biskupa Oroscha

Štefan Hríb: Boh biskupa Oroscha

.štefan Hríb .názory 05.11.2022

Je z povahy veci nemožné chápať celú štedrú realitu, ktorá sa ukrýva za pojmom Boh. Z rovnakej povahy veci je ale nemožné, aby konanie biskupa Oroscha bolo onou tajomnou štedrosťou inšpirované.

Hríb, Mojžiš: Darebáci

Hríb, Mojžiš: Darebáci

.štefan Hríb .martin Mojžiš .názory .spoločnosť 04.11.2022

Termín „darebácke štáty“ (anglicky „rogue states“) bol populárny najmä v 90. rokoch, odvtedy sa používa čoraz menej. A to je škoda. Štáty, ktoré sú všeobecným ohrozením mieru, treba nazývať pravým menom. Pretože správne pomenovania uľahčujú správne rozmýšľanie.

Štefan Hríb: Slovensko sa práve zmenilo

Štefan Hríb: Slovensko sa práve zmenilo

.štefan Hríb .názory .editorial 04.11.2022

Výsledky spojených volieb znamenajú pre mestá a regióny všeličo, ale to najdôležitejšie priniesli pre budúcnosť celej krajiny – skončila sa celá jedna éra, v ktorej dominovalo spojenectvo Matoviča s Kollárom a ich spôsoby.

Nový týždeň: Kto nás ohrozuje?
1:32

Nový týždeň: Kto nás ohrozuje?

.štefan Hríb .video 03.11.2022

Dobrý deň, žijeme vo svete, ktorý ide zlým smerom? Možno niečo ide, ale nemusí – a o tom, ako sa prestať báť, je obálková téma nového .týždňa. Pripravili sme pre Vás aj text o Ozzy Osbournovi, 10 pekných strán o džezových dňoch a všeličo iné. Prajem Vám dobré čítanie.