Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Bez Palka s Mikloškom?

.štefan Hríb .časopis .kritická príloha

Na prvý pohľad sa zdá toto: František Mikloško a Vladimír Palko odchádzajú z verejného života a s nimi odchádza aj celý jeden spôsob videnia sveta. Veľká prehra - ich osobne, aj ich videnia sveta. Myslím si, že tento prvý pohľad klame.

.týždeň

Iveta, Rišo, Ján a Béla,

.štefan Hríb .časopis .editorial

viem, že teraz píšete spoločný program na štyri roky a rozmýšľate, ako zostaviť vládu tak, aby boli všetci ako-tak spokojní. Nechcem Vás pri tom vyrušovať. Len mám pre každého z Vás zopár návrhov.

.týždeň

Ďakujeme

.štefan Hríb .časopis .editorial

Býva zvykom, že po voľ bách ďakujú strany svojim voličom. Tieto voľby si zaslúžia výnimku – .týždeň ďakuje všetkým ľuďom, ktorí svojím dielom pomohli vymeniť primitívnu, hrubú a nebezpečnú vládu Roberta Fica.

.týždeň

Prečo sme škrtli koalíciu

.štefan Hríb .časopis .editorial

Keď sme sa rozhodli, že pred voľbami škrtneme Fıca, vedeli sme, že nájdeme aj kritikov. Ale netusili sme, koľko strachu a alibizmu nájdeme v niektorých médách a koľko odvahy a aktivity v ľuďoch. Najprv teda krátko k médıám.

.týždeň

Nevedel som, či prežijem

.štefan Hríb .peter Bálik .časopis .hudba

„V posledných dvoch-troch týždňoch som povedal úplne všetko. Namiesto rozhovoru navrhujem moju veľkú fotografiu, prípadne iný súbor, ktorý si to zaslúži,“ hovorí nám spevák Richard Müller, ktorému nedávno vyšiel nový album Už. Keď sa pred rokom bavil s .týždňom, hovoril, že je smutný. No teraz sa v jeho trápení mihne nejaký ten úsmev.

.týždeň

Prečo sme škrtli Fica

.štefan Hríb .časopis .editorial

Nebýva zvykom, aby noviny pred voľbami robili celoplošnú kampaň s preškrtnutým predsedom vlády. .týždeň to práve začal robiť a bude to tak robiť až do volieb. Máme na to veľmi vážne dôvody.

.týždeň

Záchrancovia Slovenska

.štefan Hríb .časopis .editorial

Škandál Smeru so sponzormi pripomína, že od začiatku nejde o stranu, ale o obchodnú spoločnosť. A Bohumil Hanzel, ktorý to celé vytiahol, je zrazu hrdina. Lenže lacný hrdina. Bižutéria.

.týždeň

Krása osamelosti

.štefan Hríb .časopis .editorial

Naša mentalita nám nahovára, že svet, Slovensko ani seba nezmeníme. Sme malí, slabí, máme strach. Celé dejiny preto pasívne, oportunisticky prežívame. Ale mentalita nás strašlivo klame.

.týždeň

Voľby nebudú?

.štefan Hríb .časopis .editorial

Keď sa človek v týchto dňoch díva na mŕtve bilbordy, keď počúva frázy tých, ktorí chcú naše hlasy, keď sa rozhliadne kdekoľvek po volebnom Slovensku, nemôže z toho zistiť, že sa blížia dôležité voľby. Budú vôbec voľby?

.týždeň

Grécko, zrkadlo Európy

.štefan Hríb .časopis .editorial

Krach v krajine, na ktorej území sa zrodil významný pilier západnej civilizácie, je smutný, ale symbolický. Ukazuje, kam dospejeme, ak svoj život odovzdáme starostlivému štátu.