Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Ako sa kradne za Fica

.štefan Hríb .časopis .editorial

Ako sa kradlo za Mečiara, tak sa kradne za Dzurindu, oznámil Fico pred pár rokmi Slovensku. A potom spolu s prvou polovicou ním menovaných zlodejov vytvoril novú vládu.

.týždeň

Pokuta

.štefan Hríb .časopis .editorial

Každý, strašný Slota aj odvážna Nováková, má dodržiavať zákon a predpisy. Každý, aj tí dvaja, musí byť posudzovaný spravodlivo. A každý, aj oni, by mal pritom dbať o dôstojnosť. Lenže nič z toho neplatí.

.týždeň

Prečo triumfuje primitivizmus

.štefan Hríb .časopis .editorial

Prečo tak dlho vyhrával všetky voľby práve Mečiar, a prečo ich dnes vyhráva Fico? A prečo si teraz, pri voľbe najvyššieho sudcu, zvolili sudcovia toho najhoršieho? Čo vedie väčšinu, aby opakovane hlasovala za horšiu možnosť?

.týždeň

Júnová okupácia

.štefan Hríb .časopis .editorial

Štát je rozumná vec. Pre niektorých dokonca mystická. Modlia sa k nemu verejne už šestnásť rokov, a pritom Slovensko tajne rozkrádajú. A vôbec ho nechránia. Ako minulý týždeň, keď kúsok štátu beztrestne okupovala Čína.

.týždeň

Mám už jasný cieľ,a idem za ním

.štefan Hríb .jaroslav Daniška .časopis .rozhovor

Predtým, než sa rozhodol, strávil niekoľko bezsenných nocí. Opúšťa stranu, ktorúsám založil a zakladá novú, kde by mali spolupracovať Maďari, Slováci, Rusíni čiRómovia. Béla Bugár.

.týždeň

Editorial - Anton Srholec 80

.štefan Hríb .časopis .editorial

Keď sme vo štvrtok v Lampe na Joj plus hovorili o vražde Milady Horákovej, nebolo to o akejsi vzdialenej minulosti. Bolo to aj o dnešku. No ja som v tom štúdiu nemyslel na Harabina, ale najmä na teba.

.týždeň

Za čo bol .týždeň odsúdený

.štefan Hríb .časopis .editorial

Za takmer dvadsať rokov v médiách som si zvykol už takmer na všetko. Slovné útoky, fyzické napadnutie, súd s Lexom za to, že som ho označil za darebáka. Ale najnovší rozsudok a jeho okolnosti mi aj tak vyrazili dych.

.týždeň

Chyby, ktoré kričia

.štefan Hríb .tomáš Prištiak .časopis .týždeň doma

Každé policajné vyšetrovanie zločinu je vážna vec, ktorá si vyžaduje veľkú zodpovednosť všetkých zúčastnených.

.týždeň

Tri zdroje, Sokol a .týždeň

.jozef Majchrák .tomáš Prištiak .štefan Hríb .martin Hanus .časopis .týždeň doma

V minulom čísle sme napísali, že podľa troch dôveryhodných zdrojov odišlo z cirkevných peňazí pod správou Jána Sokola na účet bývalého agenta ŠtB postupne okolo 500 miliónov korún.

.týždeň

Vážení čitatelia

.štefan Hríb .tomáš Prištiak .časopis .editorial

Týždeň vychádza už piaty rok. Po rokoch hľadania a tvarovania prišli prvé úspechy. Ale tento rok prišla aj ekonomická kríza, ktorá z médií najsilnejšie udrela na tlač. Je to bremeno, ale prijali sme ho ako výzvu.