Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Maďari, Slováci a zmierenie

.štefan Hríb .časopis .editorial

V súvislosti s Cenou zmierenia kladiem sám sebe dve základné otázky – prečo vôbec existuje takáto cena, a čím som si ju zaslúžil.

.týždeň

Smer znovu proti Novembru

.štefan Hríb .časopis .editorial

Keď mi pred rokmi Robert Fico neopatrne povedal, že November si ani nevšimol, stal sa z toho silný dôkaz jeho vzťahu k slobode. Ale myslím si, že jeho krok z minulého týždňa je silnejší.

.týždeň

Kočner, vyhrážanie sa vraždou a .týždeň

.štefan Hríb .časopis .editorial

Roman Kvasnica nie je iba spoluvlastník tohto časopisu, ale aj môj osobný priateľ. Preto nasledujúce riadky budú osobné. Inak sa v tejto situácii nedá, ale ani nemá.

.týždeň

Rozchody

.štefan Hríb .časopis .editorial

Za 22 rokov, čo sledujem politiku, som videl mnoho rozchodov, ktoré zaboleli. Ten posledný, ktorý sa udial v SaS, patrí k tým smutnejším.

.týždeň

Nový svet?

.štefan Hríb .časopis .editorial

S barónkou Thatcherovou odišla jedna z posledných veľkých postáv dvadsiateho storočia, ktoré vedeli, akým zlom bol komunizmus a aký nemravný je socializmus. Čo príde po nich?

.týždeň

Bolestný rok opozície

.štefan Hríb .časopis .editorial

Väčšinou sa teraz píše o prvom roku súčasnej vlády, ale vzhľadom na jej jednofarebnosť bol trochu zaujímavejší prvý rok súčasnej opozície.