Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Jaroslav Haščák ide do väzby.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Najdôležitejšia je odvaha

.štefan Hríb .časopis .médiá

Rozhovor s kreatívnym riaditeľom Róbertom Cserem o našich úspechoch na svetových fotožurnalistických súťažiach The Best of Photojournalism a Pictures of the Year International.

.týždeň

Vzrušujúci, drzý, brilantný

.štefan Hríb .časopis .médiá

Taký je .týždeň podľa porotcov prestížnej fotožurnalistickej súťaže The Best of Photojournalism. .týždeň bol úspešný aj na ďalšom svetovom festivale Pictures of the Year International.

.týždeň

Hrdá tvár Poľska

.štefan Hríb .časopis .editorial

Lietadlá občas zbytočne padajú. Vždy je to tragické, rýchla smrť stoviek nepripravených ľudí nemáva poznateľný zmysel. Ale pád poľského prezidentského špeciálu bol špeciálny.

.týždeň

Ponížené Slovensko

.štefan Hríb .časopis .editorial

Návšteva prezidenta Medvedeva bola ponížením Slovenska. Kritika sa zúžila na nespomenutie agresie z roku 1968, ale problém je hlbší - okupácia nebola najväčšou vinou Ruska, o ktorej sa malo hovoriť.

.týždeň

Bilbordy z Veľkej noci

.štefan Hríb .časopis .editorial

Pospomínali sme tradície, niektorí navštívili kostoly, niektorí sa modlili, niektorí aj postili. Zazneli príhovory kňazov, médiá zaznamenali rázovitú oblievačku. A je po sviatkoch. Je toto Veľká noc?

.týždeň

Cena

.štefan Hríb .časopis .editorial

Žijeme vo svete, ktorý už neverí na zázrak. Neveríme ani len tomu, že lepšie sa presadí a horšie prehrá. Sme zakliati v konšpirácii peňazí, marketingu a moci. Ale zázrak dobrého nápadu, ktorý premôže malosť, je možný.

.týždeň

Chvála odvahy

.štefan Hríb .časopis .editorial

Hlava SR nepodpísala zákon na podporu vlastenectva, hoci s jeho obsahom bezvýhradne súhlasí – tá absurdná veta dokonale opisuje stav verejnej diskusie u nás.

.týždeň

Dajme Slotovi šancu

.štefan Hríb .časopis .editorial

My, slovenskí novinári, máme rôzne názory. Sme rôzneho vyznania, rôznej povahy, založenia, talentu aj odvahy. Ale v jednom by sme mali byť zajedno – v odmietnutí ubližovania a sprostého ponižovania ľudí.

.týždeň

Keď vládne spodina

.štefan Hríb .časopis .editorial

Štát funguje, keď v ňom rozhodujú najmä rozumní ľudia. Ale keď rozhodujú najmä podvodníci a primitívi, štát sa mení na monštrum. Slovensko sa ním stáva.

.týždeň

Cena úspechu

.štefan Hríb .časopis .editorial

Byť medzi najlepšími na svete v čomkoľvek vyžaduje talent, námahu a trochu šťastia. Ale úspech hokejistov vo Vancouveri je dôsledkom celkom inej kvality.