Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Nechcem hromadu papierov, ale Krista

.štefan Hríb .martin Hanus .časopis .rozhovor

Ako prvý slovenský biskup otvorene kritizuje Tisov štát. Naopak, ako jeden z mála nemal problém so spoločným štátom Čechov a Slovákov. Prekáža mu formálne kresťanstvo, vo funkcii chce ukázať, že cirkev nie je nemoderná. Arcibiskup Róbert Bezák.

.týždeň

Európsky kríž

.štefan Hríb .časopis .editorial

Európa sa integruje. Skvelé divadlo. Dokonca aj Lisabonská zmluva už napriek pomýleným národom prešla. Hľa, nový vek. Prichádza nadnárod, a ten vie, že nepotrebuje kríže. Ale čím ich nahradí?

.týždeň

Stopa múru

.štefan Hríb .časopis .fenomén

Vedel som, čo ma čaká, ale keď som tú stopu našiel, vyrušila ma. Stúpil som na základovú tehličku múru, úzku ako topánka, a chcel som tam chvíľu len tak postáť. Ale vedľa nej bola ďalšia, a ďalšia, potom ešte tisíce ďalších, plece pri pleci, celá línia, režúca jeden Berlín vo dva.

.týždeň

Európa za pecou

.štefan Hríb .časopis .editorial

Spôsob, akým vrcholí schvaľovanie Lisabonskej zmluvy, hovorí o Európe viac, než obsah utópiou naplneného textu. A posledný príspevok Česka a Slovenska k ratifikácii hovorí o nás viac, než chceme vidieť.

.týždeň

Revolúciu sme vyhrali

.štefan Hríb .časopis .rozhovor

Chcel byť námorník, ale stal sa advokátom. Je z dediny, ale pohybuje sa vo veľkých firmách. Na začiatku zakladal SMK, na konci je mimo nej. Csáky jeho meno použil ako argument proti Bugárovi. Šéf Slovnaftu Oszkár Világi.

.týždeň

Slovensko je úspešnejšie ako Maďarsko

.štefan Hríb .jaroslav Daniška .časopis .rozhovor

V strednej Európe nie je nikto tak dlho predsedom strany. Pritom pôsobí energicky a veselo. Vodca maďarskej opozície, takmer istý víťaz budúcich volieb. Viktor Orbán.

.týždeň

Múry

.štefan Hríb .časopis .editorial

Bol múr v Berlíne, je múr v Izraeli, a zjavil sa múr v Ostrovanoch. Prvý postavili komunisti, lebo sa báli slobody, druhý stavia Izrael, lebo chce zastaviť teroristické útoky, a tretí? Aký je tretí?

.týždeň

Čo bude po Afrike?

.štefan Hríb .časopis .šport

Na začiatku tomu takmer nikto neveril. Skupina so štyrmi ťažkými súpermi, slabé sebavedomie, ale najmä celkový stav slovenského futbalu nedávali ešte aj pred rokom veľkú nádej, že reprezentácia bude mať šancu hrať v Južnej Afrike. Na konci je priamy postup z prvého miesta.

.týždeň

Hovoriť s Ficom

.štefan Hríb .časopis .editorial

Keď som ho pozýval, vedel som, čo ma čaká. Ale pozval som ho, pretože po predošlej diskusii s pravicou to bola moja povinnosť. Viem už, že diváci to vnímali rôzne. Skúsim popísať, ako som Lampu s premiérom vnímal ja.

.týždeň

Prečo dostal Obama Nobelovu cenu

.štefan Hríb .časopis .editorial

Nobelova cena mieru už bola udelená kdekomu. Najmä Arafat, otec palestínskych teroristov, bol pôvabný výber. Teraz prišiel rad na Obamu – vraj za spojenie ľudí a posilnenie diplomacie. Páni akademici, brzdite.