Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Ficov prst

.štefan Hríb .časopis .editorial

Prst, ktorým predseda vlády ukázal na financovanie SDKÚ, bol čarovný. Akú váhu má protikorupčná reč šéfa mimoriadne korupčnej koalície? Ale pozor – aká je jeho alternatíva, ak je natoľko ľahkým terčom?

.týždeň

Mýto

.štefan Hríb .časopis .editorial

Protest dopravcov ukázal, kde je slabé miesto Fica, ale aj opozície. Súčasne však otvoril kľúčovú otázku, či možno za oprávnené záujmy bojovať porušením pravidiel.

.týždeň

2010

.štefan Hríb .časopis .editorial

Na prvý pohľad sa zdá, že to bude najmä rok parlamentných volieb, ktoré predurčia, aké bude Slovensko ďalšie štyri roky. Ak by to tak bolo, je to takmer beznádejný rok. Ale – nie je to tak.

.týždeň

2009

.štefan Hríb .časopis .editorial

Keď sme tu mali 40 rokov problém s komunistami, zdalo sa to beznádejné. Ak tu celé tie roky prenasledovali ľudí pre pravdu, strieľali odchádzajúcich na hraniciach a zatvárali ešte aj krehké mníšky pre ich silnú vieru, prečo na nich nespadli celé nahnevané Tatry?

.týždeň

Desať rokov Smeru

.štefan Hríb .časopis .editorial

Už 60 rokov je slovenská ľavica v kríze. Slušnejších sociálnych demokratov komunisti zlikvidovali už na úsvite diktatúry, a po jej konci, prezlečení za ľavicových demokratov, sami nepriniesli nič okrem populizmu. A Smer?

.týždeň

Corpus delicti

.štefan Hríb .časopis .editorial

Kšeftovanie s pozemkami, ktoré sa za Fica prevalilo už druhý krát, nie je len ďalšia kauza jednej skorumpovanej vlády. Je to aj správa o tom, čím je naplnené samostatné Slovensko a akí sme my, jeho občania.

.týždeň

Vážení čitatelia .týždňa,

.štefan Hríb .časopis .editorial

keďže sa v posledných dňoch udialo niekoľko dôležitých vecí a padlo niekoľko dôležitých rozhodnutí, ktoré priamo súvisia s týmto časopisom, chcem vás o nich informovať práve na tomto mieste.

.týždeň

A čo teraz?

.štefan Hríb .časopis .editorial

Dvadsať rokov, v ktorých sa z komunistického štátu ťarbavo rodilo dnešné Slovensko, je za nami. A čo teraz? Aká je rozumná výzva na ďalších 20 rokov? Poraziť Fica je nedôstojne málo. Ale čo je viac?

.týždeň

Socializmus sa môže vrátiť

.štefan Hríb .časopis .rozhovor

Ako jeden z mála ekonómov bol od Novembra 1989 za trhové reformy. Napriek tomu, že preto zažil nenávisť, necíti trpkosť. Socializmus považuje za dôsledok nevzdelanosti. Po 20 rokoch tvrdí, že stále čaká na návrat morálky. Jozef Kučerák.

.týždeň

Rozhovor s Václavom Malým

.štefan Hríb .jaroslav Daniška .časopis .rozhovor

V Novembri moderoval najväčšiu demonštráciu. Katolícky Čech v ateistickom Česku. Pred 20 rokmi čistil záchody, dnes je pražským biskupom. Často sa usmieva a aj po 20 rokoch mu chýba sloboda. Václav Malý.