Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Martin Mojžiš
.martin Mojžiš
V .týždni má na starosti rubriky veda a šport. Najradšej má svätý pokoj, keď nemusí o ničom písať, čítať ani rozmýšľať. Keď ten pokoj má, potom ho trávi napríklad aj písaním, čítaním a rozmýšľaním o všeličom. Učil a stále učí fyziku a je veľmi vďačný za to, že sa stále ešte nájdu ľudia, ktorých dokáže niečo naučiť. Jeho populárno-vedecké články vyšli v našom vydavateľstve aj knižne (Jeden výdych koňa, Dva hrby ťavy, Tri hlavy draka). Športoval, kým vládal, hrá počítačové hry, ale už ani tie ho príliš nebavia, hrá sa so svojimi deťmi, ale nemá na to vždy dosť trpezlivosti. Vie sa celkom slušne nahnevať.
.posledné
Učme sa od učiteľov

Učme sa od učiteľov

.martin Mojžiš .spoločnosť

Vyjadrenia Roberta Fica k učiteľskému štrajku opäť raz ukázali, ako hlboko predseda vlády nerozumie krajine, ktorú má spravovať.

.týždeň

Dve ramená

.martin Mojžiš .časopis .veda

Čakali sme sto rokov, ale nakoniec sme sa dočkali – 14. septembra 2015 naše detektory zaregistrovali gravitačné vlny. Čo to znamená pre fyziku a astronómiu? Niekoľko vecí naraz.

Dve teórie relativity

Dve teórie relativity

.martin Mojžiš .spoločnosť

Po storočnom hľadaní vo štvrtok vedci potvrdili existenciu gravitačných vĺn. Ich prítomnosť predpokladal už Albert Einstein vo svojej všeobecnej téorii relativity.

.týždeň

Učme sa od učiteľov

.martin Mojžiš .časopis .téma

Vyjadrenia Roberta Fica k učiteľskému štrajku opäť raz ukázali, ako hlboko predseda vlády nerozumie krajine, ktorú má spravovať.

.týždeň

Smrť každému, kto sa pritrafí

.martin Mojžiš .časopis .literatúra

Názov tej knihy je hrozivý, meno autora je falošné, obsah je podľa súčasných historikov dôveryhodný. O pôsobení ruskej tajnej služby pri „oslobodzovaní“ Československa tak máme ...

.týždeň

Zlaté stránky pre učiteľský štrajk

.martin Mojžiš .názory

Ako vydržať a nedať sa rozleptať či zlomiť v druhom týždni štrajku? Užitočnú radu poskytujú Zlaté stránky.

Každá strana má biznis pozadie

Každá strana má biznis pozadie

.martin Mojžiš .marek Vagovič .slovensko

O Ficovi kedysi hovoril, že patril ku kádrom komunistického režimu. Dnes v jeho vláde zastupuje školstvo. Odomykáme rozhovor s Jurajom Draxlerom krátko po nástupe na post ministra.

.týždeň

Drsný humor tragikomickej dvojice I.

.martin Mojžiš .názory

Koľko viet treba prečítať z knihy Kauza Cervanová I. od Petra Tótha a Juraja Klimenta, aby ste si urobili obraz o mentálnom svete autorov? Stačí pol vety.

Cibuľová polievka pre čiernu dušu

Cibuľová polievka pre čiernu dušu

.martin Mojžiš .spoločnosť

Agenti tajných služieb majú narábanie s pravdou takpovediac v popise práce.​ Ak teda napíše agent knihu z oblasti literatúry faktu, skoro určite ide o manipuláciu s faktami.

.týždeň

Dvaja dôstojníci

.martin Mojžiš .časopis .veda

Všeobecná teória relativity vznikla počas prvej svetovej vojny. Dvaja muži, ktorí neskôr zásadným spôsobom prispeli k rozvoju tejto teórie, ...