Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Lukáš Krivošík
.lukáš Krivošík
V .týždní má na starosti rubriku .ekonomika. Aj keď vyštudoval právo, ekonómia ho vždy zaujímala, pretože dáva odpoveď na otázku, prečo niektoré ľudské spoločnosti prosperujú lepšie ako iné. Zaujímajú ho nezamýšľané dôsledky účelových ľudských konaní, a v poslednom čase čoraz viac vzťah psychológie, kultúry a podnikavosti. Najradšej zo všetkého číta. Od kníh ho musí ťahať von manželka. So športom to nepreháňa, výnimkou je plávanie. Alkoholu nikdy veľmi neholdoval, no odkedy sa začal zaujímať o whisky ako fenomén, príležitosti, aby degustoval rôzne druhy, sa veľmi nebráni.
.posledné
Hrozí rozvod s buchnutím dverí

Hrozí rozvod s buchnutím dverí

.lukáš Krivošík .slovensko .tvár týždňa

Britská premiérka Theresa Mayová vo svojom príhovore sformulovala britskú pozíciu pri nastávajúcich rokovaniach o vystúpení jej vlasti z Európskej únie. Svojich spoluobčanov i európskych partnerov pritom pripravuje na najhoršie.

Pomalá smrť politickej korektnosti

Pomalá smrť politickej korektnosti

.lukáš Krivošík .slovensko

Bývalý minister financií Ivan Mikloš rozpútal v decembri článkom v Hospodárskych novinách veľkú debatu o politickej korektnosti a jej zodpovednosti za posilňovanie radikálnych nálad. Vo svete veľmi rozšírená téza vyvolala u nás kontroverziu naprieč médiami.

Čo odchádzajúci píše novému prezidentovi

Čo odchádzajúci píše novému prezidentovi

.lukáš Krivošík .názory

V súvislosti s inauguráciou zvykne končiaci prezident USA písať list tomu novému. Čo odkázali nástupcom Reagan, Bush starší, Clinton či Bush mladší?

Svet podľa Andreja Danka

Svet podľa Andreja Danka

.lukáš Krivošík .michal Novota .témy

Do roka 2017 vstúpil Andrej Danko s politickým kapitálom v podobe vysokých osobných i straníckych preferencií. Niektoré prieskumy z neho dokonca robia nádejného budúceho premiéra. Ako so svojou SNS zmení Slovensko?

Blíži sa koniec demokracie?

Blíži sa koniec demokracie?

.michal Magušin .lukáš Krivošík .témy

Zažíva demokracia svoje najhoršie časy za posledné desaťročia alebo sú hlasy upozorňujúce na vysoké ohrozenie tohto systému len zbytočnou hystériou?

RegioJet by cestujúcim chýbal

RegioJet by cestujúcim chýbal

.lukáš Krivošík .názory

Žlté vlaky Radima Jančuru priniesli do železničnej osobnej dopravy na Slovensku výrazné zvýšenie kvality. Naozaj hrozí ich odchod z trate Bratislava – Košice?

Vystríhaj sa svojho blížneho

Vystríhaj sa svojho blížneho

.lukáš Krivošík .časopis .téma

Dôvera je mazivom nielen intímnych medziľudských vzťahov, ale uľahčuje tiež hladké fungovanie biznisu a demokratickej politiky. Stráca Slovensko a Západ tento sociálny kapitál? A ako môže spoločenskú dôveru posilňovať každý z nás?

Renziho ruleta

Renziho ruleta

.marína Gálisová .lukáš Krivošík .časopis .politika

Matteo Renzi neuspel s referendom o ústavných zmenách a rezignoval z postu talianskeho premiéra. Niektorí sa obávajú nadväzujúceho politického zemetrasenia, ktoré môže Taliansko vyviezť z eurozóny, či dokonca privodiť rozpad krajiny.

Veľké lode prinášajú zmenu

Veľké lode prinášajú zmenu

.lukáš Krivošík .časopis .rozhovor

Pochádza zo Slovenska a slúži na nemocničnej lodi, ktorej posádka pomáha pacientom v afrických krajinách. Gabriela Bertová rozpráva, ako ju viera a dobrodružná povaha priviedli k zvláštnemu druhu misionárskej činnosti.

Talianska kazajka

Talianska kazajka

.lukáš Krivošík .názory

Spolu s návrhmi ústavných zmien padol aj premiér Matteo Renzi. Hlavnou otázkou stále zostáva, ako sa Taliansko vyslobodí zo zvieracej kazajky úpadku.