Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Lukáš Krivošík
.lukáš Krivošík
V .týždní má na starosti rubriku .ekonomika. Aj keď vyštudoval právo, ekonómia ho vždy zaujímala, pretože dáva odpoveď na otázku, prečo niektoré ľudské spoločnosti prosperujú lepšie ako iné. Zaujímajú ho nezamýšľané dôsledky účelových ľudských konaní, a v poslednom čase čoraz viac vzťah psychológie, kultúry a podnikavosti. Najradšej zo všetkého číta. Od kníh ho musí ťahať von manželka. So športom to nepreháňa, výnimkou je plávanie. Alkoholu nikdy veľmi neholdoval, no odkedy sa začal zaujímať o whisky ako fenomén, príležitosti, aby degustoval rôzne druhy, sa veľmi nebráni.
.posledné
.týždeň Lukáša Krivošíka

.týždeň Lukáša Krivošíka

.lukáš Krivošík .stĺpčeky ..týždeň

Terorizmus v Španielsku. Uzavrú Dubrovník? EÚ a úspornejšie vysávače.

Lakoti potrebujú zažiť odpustenie

Lakoti potrebujú zažiť odpustenie

.lukáš Krivošík .rozhovory

Je zo Slovenska, no v USA pôsobí ako misionár v indiánskej rezervácii. Vníma sociálne problémy, ktorým dnes čelia pôvodní obyvatelia Ameriky, no zároveň upozorňuje na ich prednosti, ktorými by sme sa mohli inšpirovať všetci. Roman Lacho.

V4 sa hlási o slovo

V4 sa hlási o slovo

.lukáš Krivošík .témy

Vyšehradská štvorka má populačný a hospodársky potenciál, aby v EÚ mocensky hrala ligu na úrovni Španielska, Talianska či štátov Beneluxu. No na to, aby sa ťažisko Európy presunulo sem, našej štvorici krajín chýbajú hlbšie predpoklady.

Robert, skoré uzdravenie

Robert, skoré uzdravenie

.lukáš Krivošík .názory

V posledných dňoch boli medializované tri prípady, kedy vládny špeciál viezol z cudziny domov Slovákov v zlom zdravotnom stave. Jeden z tých prípadov sa nás mimoriadne dotýka.

Dunkerque: Zázrak z pláže

Dunkerque: Zázrak z pláže

.lukáš Krivošík .klub .história

Zdalo sa, že pre Britov skončí uviaznutie státisícov ich vojakov vo francúzskom prístavnom meste Dunkerque v roku 1940 ako katastrofálna porážka. Namiesto toho sa väčšinu z nich podarilo evakuovať. Aj vďaka obetavosti mnohých civilov a Hitlerovej chybe.

Vzostup Heydricha

Vzostup Heydricha

.lukáš Krivošík .kultúra .zásah

V kinách je nový film o nacistickom pohlavárovi Reinhardovi Heydrichovi a dvoch hrdinoch, ktorí ho zniesli zo sveta – Jozefovi Gabčíkovi a Janovi Kubišovi. 

Zažili sme maximálnu aroganciu

Zažili sme maximálnu aroganciu

.michal Magušin .lukáš Krivošík .rozhovory

Z radového pracovníka na linke sa stal silným šéfom odborov vo Volkswagene. Pustil sa do boja s tradičnými odbormi a úspešne viedol najväčší firemný štrajk v histórii Slovenska. Pokladá sa za hrdého patriota. Zoroslav Smolinský.

Bude mať štrajk vo VW SK napodobňovateľov?

Bude mať štrajk vo VW SK napodobňovateľov?

.lukáš Krivošík .názory

Bratislavská automobilka a zástupcovia jej zamestnancov dosiahli konsenzus a štrajk sa tak po šiestich dňoch končí. Ako zmení Slovensko?

Hľadanie strateného zmyslu odborov

Hľadanie strateného zmyslu odborov

.lukáš Krivošík .ekonomika

Časti zamestnancov sa čakanie na výraznejší rast miezd z titulu ekonomického rastu a blahosklonnosti zamestnávateľov zunovalo. Preto so zvedavosťou hľadia na odborársku cestu k vyšším platom, ktorú si zvolili pracovníci bratislavského Volkswagenu.

Štrajk vo VW SK a nástojčivosť platovej otázky

Štrajk vo VW SK a nástojčivosť platovej otázky

.lukáš Krivošík .názory

Rokovania medzi zamestnancami a vedením spoločnosti Volkswagen Slovakia nateraz zlyhali. No tento štrajk je tiež príznakom hlbšieho spoločenského trendu.