Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Jozef Majchrák
.jozef Majchrák
Študoval politológiu a sociológiu. Po skončení štúdia v roku 1998 pracoval v Inštitúte pre verejné otázky a od roku 2005 v Hospodárskych novinách, kde sa venoval najmä domácej politike. V .týždni pracuje od roku 2006 a je editorom rubriky Politika. Konto na twitteri:@JozoMajchrak
.posledné
.týždeň

Stalinovi sme pomohli

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .časopis .téma

Štvrtého apríla 1945, pred sedemdesiatimi rokmi, bola oslobodená Bratislava. Bol však pochod Červenej armády naším územím skutočným oslobodením? Alebo možno vtedajšiu porážku fašizmu priamo spojiť s nastolením komunizmu vo februári 1948?

.týždeň

​Na východe Ukrajiny sú náboženské čistky

.jozef Majchrák .názory

Poľský novinár a politológ Andrzej Grajewski cestuje na východ Ukrajiny často. Okrem vojny a utrpenia s ňou spojeného, si všíma aj to, ako tam funguje náboženský život.

.týždeň

Kto je tu proruský

.jozef Majchrák .eva Čobejová .časopis .téma

Pri pohľade na diskusie na internete a na sociálnych sieťach sa niekedy zdá, akoby Slovensko bolo krajinou putinofilov a eldorádom prokremeľských názorov. Je to skutočne tak? Sú naši politici, média, intelektuáli či bežní občania proruskí?

.týždeň

Čo môžeme urobiť my

.jozef Majchrák .časopis .politika

Na Blízkom východe a na severe Afriky dnes v dôsledku fanatického násilia doslova miznú prastaré kresťanské komunity. Čo môže urobiť Slovensko, ak sa nechceme len bezradne prizerať?

.týždeň

Sme vo vojne?

.jozef Majchrák .časopis .politika

Českí generáli otvorene hovoria, že ich krajina sa nachádza v hybridnom konflikte s Ruskom. Ich slovenskí kolegovia zatiaľ na túto tému diplomaticky mlčia. Týka sa táto hrozba aj nás?

.týždeň

​Dankova SNS. Čo marketing nezmenil

.jozef Majchrák .názory

Stále viac a viac prieskumov verejnej mienky posiela SNS do parlamentu a niektorí komentátori ju už po voľbách dokonca vidia vo vláde.

.týždeň

Rok pred

.jozef Majchrák .časopis .politika

Parlamentné voľby budú približne o rok. Ako vyzerá aktuálne rozloženie síl a čo sa ešte na ňom do volieb môže zmeniť?

.týždeň

Matovičov veľký plán

.jozef Majchrák .časopis .politika

Dozvuky referenda o ochrane rodiny ešte ani poriadne neodozneli a na obzore je ďalšie ľudové hlasovanie. Dokonca s desiatkami otázok.

.týždeň

Stratila Ukrajina Donbas?

.jozef Majchrák .názory

Otázku, či dohoda z Minsku dokáže zmeniť katastrofálnu situáciu na Ukrajine, riešia v týchto chvíľach média a analytici na celom svete. Za pozornosť stojí, ako to vidia samotní Ukrajinci.

.týždeň

Voliči neprišli

.jozef Majchrák .fero Múčka .časopis .téma

Referendum o rodine bolo neplatné, hlasovať prišlo menej ako milión občanov. Jeho témy však z verejnej debaty nezmiznú, otázkou je, ako budú ďalej žiť.