Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Jozef Majchrák
.jozef Majchrák
Študoval politológiu a sociológiu. Po skončení štúdia v roku 1998 pracoval v Inštitúte pre verejné otázky a od roku 2005 v Hospodárskych novinách, kde sa venoval najmä domácej politike. V .týždni pracuje od roku 2006 a je editorom rubriky Politika. Konto na twitteri:@JozoMajchrak
.posledné
.týždeň

Aspoň ako v Poľsku, pán Fico

.jozef Majchrák .názory 28.05.2015

Poľsko podobne ako Slovensko a niekoľko ďalších európskych krajín nie je príliš nadšené z nápadu Európskej komisie prerozdeliť si podľa kvót utečencov, ktorí prichádzajú na juh Európy.

.týždeň

Bez našej pomoci neprežijú

.jozef Majchrák .časopis .reportáž 23.05.2015

Redaktor .týždňa Jozef Majchrák sa dostal až k frontovej línii Islamského štátu a na vlastné oči videl, ako tam žijú syriacki kresťania.

Ako prežiť v Sýrii

Ako prežiť v Sýrii

.jozef Majchrák .slovensko .reportáž 23.05.2015

Starobylé komunity kresťanov v Sýrii dnes čelia existenčnej hrozbe zo strany Islamského štátu a ďalších islamistov. Napriek tomu sa odmietajú pasívne poddať osudu. Potrebujú však našu pomoc.

.týždeň

Prečo padá Procházka

.jozef Majchrák .časopis .politika 09.05.2015

V centrále strany Sieť visí kalendár, kde škrtajú dní do konca Ficovej vlády a Radoslav Procházka sa netají ambíciou stať sa po budúcich voľbách premiérom. Zatiaľ to však na to nevyzerá.

.týždeň

Výsledky vojny už neplatia

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .časopis .rozhovor 02.05.2015

Je znalcom moderných československých a stredoeurópskych dejín, práve dokončuje syntézu dejín Ukrajiny. Momentálne azda najlepší český historik sa s nami rozprával čistou slovenčinou. Jan Rychlík.

.týždeň

Ficova chyba

.jozef Majchrák .časopis .politika 25.04.2015

Kauza Váhostav je nielen príbehom extrémne nezodpovedného podnikania, ale aj dôkazom, že aj politik ako Robert Fico sa občas správa tak, že mu ani vlastná strana nerozumie.

.týždeň

Ako prežiť v Iraku

.jozef Majchrák .časopis .reportáž 18.04.2015

Starobylé kresťanské komunity v Iraku dnes čelia doslova existenčnej hrozbe. Jej členovia sú vraždení, unášaní, nútení ku konverzii. Stovky tisíc z nich museli opustiť svoje domovy a stali sa utečencami vo vlastnej krajine. Prežiť im pomáhajú aj Slováci.

.týždeň

Irak, kresťania a hrdosť

.jozef Majchrák .názory 17.04.2015

Nie sme veľká krajina, ale hrdí - vďaka Bohu - nemusíme byť iba na Tatry a športovcov.

.týždeň

S Gazpromom nie sme vo vojne

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .časopis .politika 12.04.2015

Od projektu energetickej únie, za ktorý je zodpovedný, si sľubuje zníženie cien energií, ktoré by už nemali byť výrazne vyššie ako napríklad v USA. Podariť sa to však môže len vtedy, ak národné štáty zmenia svoj pohľad na energetiku. Slovenský eurokomisár Maroš Šefčovič.

.týždeň

Islamisti si Keňanov nezískajú

.eva Čobejová .jozef Majchrák .časopis .rozhovor 12.04.2015

Každý rok okolo Vianoc sa tisícky koledníkov rozbehnú po domácnostiach a vyzbierajú státisíce eur pre Afriku. Maroš Čaučík, šéf Dobrej noviny, zodpovedá za použitie týchto zbierok. Najviac peňazí smeruje do Kene, v ktorej pred pár dňami teroristi pozabíjali vyše 140 študentov.