Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Jozef Majchrák
.jozef Majchrák
Študoval politológiu a sociológiu. Po skončení štúdia v roku 1998 pracoval v Inštitúte pre verejné otázky a od roku 2005 v Hospodárskych novinách, kde sa venoval najmä domácej politike. V .týždni pracuje od roku 2006 a je editorom rubriky Politika. Konto na twitteri:@JozoMajchrak
.posledné
.týždeň

Rodí sa trojkoalícia?

.jozef Majchrák .časopis .politika

Začalo sa to črtať už v novembri minulého roku, keď sa Richard Sulík, Igor Matovič a Daniel Lipšic stali tvárami pouličných protestov, ktoré odštartovala kauza predraženého CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu.

.týždeň

Chýba zhoda na potrebe reforiem

.jozef Majchrák .časopis .téma

Rozhovor s bývalým ministrom financií Ivanom Miklošom o tom, prečo sa dnes o veľkých reformách málo hovorí a či ich čas ešte príde.

Krajina bez ideí?

Krajina bez ideí?

.lukáš Krivošík .jozef Majchrák .eva Čobejová .fero Múčka .slovensko .téma

Robert Fico predstavil ďalší sociálny balíček. Môžeme si o ňom myslieť všeličo, ale nachádzajú sa v ňom návrhy, ktoré sú pre ľavicovú stranu legitímne. Našou otázkou je, kam sa podel niekdajší potenciál pravicového prostredia zlepšovať Slovensko.

.týždeň

Aspoň ako v Poľsku, pán Fico

.jozef Majchrák .názory

Poľsko podobne ako Slovensko a niekoľko ďalších európskych krajín nie je príliš nadšené z nápadu Európskej komisie prerozdeliť si podľa kvót utečencov, ktorí prichádzajú na juh Európy.

.týždeň

Bez našej pomoci neprežijú

.jozef Majchrák .časopis .reportáž

Redaktor .týždňa Jozef Majchrák sa dostal až k frontovej línii Islamského štátu a na vlastné oči videl, ako tam žijú syriacki kresťania.

Ako prežiť v Sýrii

Ako prežiť v Sýrii

.jozef Majchrák .slovensko .reportáž

Starobylé komunity kresťanov v Sýrii dnes čelia existenčnej hrozbe zo strany Islamského štátu a ďalších islamistov. Napriek tomu sa odmietajú pasívne poddať osudu. Potrebujú však našu pomoc.

Nebojím sa pravdy

Nebojím sa pravdy

.jaroslav Daniška .jozef Majchrák .slovensko .rozhovor

Pred rokom bol najväčšou nádejou opozičnej politiky. Potom sa objavila Matovičova nahrávka, problémy s vysvetlením financovania kampane a mnohí mu prestali veriť. Dnes tvrdí, že sa poučil a zmenil. Rado Procházka.

.týždeň

Prečo padá Procházka

.jozef Majchrák .časopis .politika

V centrále strany Sieť visí kalendár, kde škrtajú dní do konca Ficovej vlády a Radoslav Procházka sa netají ambíciou stať sa po budúcich voľbách premiérom. Zatiaľ to však na to nevyzerá.

.týždeň

Výsledky vojny už neplatia

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .časopis .rozhovor

Je znalcom moderných československých a stredoeurópskych dejín, práve dokončuje syntézu dejín Ukrajiny. Momentálne azda najlepší český historik sa s nami rozprával čistou slovenčinou. Jan Rychlík.

.týždeň

Ficova chyba

.jozef Majchrák .časopis .politika

Kauza Váhostav je nielen príbehom extrémne nezodpovedného podnikania, ale aj dôkazom, že aj politik ako Robert Fico sa občas správa tak, že mu ani vlastná strana nerozumie.