Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Elena Akácsová
.elena Akácsová
Rubrika .lifestyle, ktorú má na starosti, chce byť oázou oddychu, humoru a nadhľadu pre unaveného čitateľa, ktorý sa prehryzie všetkými kauzami, tragédiami, analýzami a kritikami. Už od jaslí sa najlepšie cíti medzi ľuďmi, preto najradšej robí rozhovory do svojej rubriky Sedem cností a nerestí. Do .týždňa prišla po desiatich rokoch práce v internetových magazínoch inZine, T-Station a Inland. Neznáša chaos, nedôslednosť, meškanie a rozhodovanie medzi dvoma dosť dobrými možnosťami. Miluje originálne náušnice, psychopop, nezaprdených folkloristov, svoj iPhone a bulharské paradajky.
.posledné
Treba vidieť: Posledná návšteva Karla Gotta u Jiřího Suchého

Treba vidieť: Posledná návšteva Karla Gotta u Jiřího Suchého

.elena Akácsová .kultúra 04.10.2019

Odporúčania .týždňa, čo treba tento týždeň vidieť, čítať, počuť, navštíviť. Tento týždeň dokumentárny film Olgy Sommerovej o Jiřím Suchom plus tanec, seniori, slovenská móda a Roger Waters.

Juraj Mravec: Všetko je tak, ako má byť

Juraj Mravec: Všetko je tak, ako má byť

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti 29.09.2019

Na festivale Jeden svet bude mať premiéru film fotografa, kameramana a dokumentaristu Juraja Mravca Stratený domov. Pri jeho natáčaní v irackom Mosule si musel zvyknúť na hmatateľnú prítomnosť smrti, teraz sa už dlhšie snaží zvyknúť si na pokojný život doma.

Treba vidieť: Neuveriteľný príbeh o znásilnení

Treba vidieť: Neuveriteľný príbeh o znásilnení

.elena Akácsová .kultúra 26.09.2019

Odporúčania .týždňa, čo treba tento týždeň vidieť, čítať, počuť, navštíviť, začíname seriálom Unbelievable, predstavením v kapustovom poli a koncertom Londýnskych filharmonikov.

Zomrel Viliam Gruska, neúnavný tvorca rodostromov našej kultúry

Zomrel Viliam Gruska, neúnavný tvorca rodostromov našej kultúry

.elena Akácsová .spoločnosť 24.09.2019

V pondelok 23. septembra len deň pred svojimi 83. narodeninami ticho a nečakane skonal scénograf, pedagóg, etnograf, dramaturg, scenárista a režisér Viliam Ján Gruska.

Sima Martausová: Mám pekne vycvičené sliepky

Sima Martausová: Mám pekne vycvičené sliepky

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti 22.09.2019

Pesničkárka Sima Martausová vydala začiatkom tohto roka piaty album Len sa tak stíšim, čoskoro pôjde do kín film Malá ríša s jej titulnou piesňou. Hoci v lete zvoľnila tempo a myslí viac na seba a svoje zdravie, nové pesničky skladá neustále.

Daniel Špiner: Som sideman

Daniel Špiner: Som sideman

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti 15.09.2019

Klavirista Daniel Špiner práve dokončil nahrávanie nového albumu Katky Koščovej Na hranici dažďa, s ktorou hráva už 14 rokov a spolu s Martinom Geišbergom vydal album Na modrej planéte. Vďaka prizvanému Balkansamblu dostal album prekvapivý tancujúci rozmer.

Soňa Horňáková: Som tu pre muziku

Soňa Horňáková: Som tu pre muziku

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti 08.09.2019

Pesničkárka Soňa Horňáková oslávila šesťdesiatku novým albumom V šere lesklých stromov. Vydala ho po deväťročnej pauze a už dnes sa o ňom hovorí, že patrí k tomu najlepšiemu, čo tento rok vzniklo.

Svetonázor Stračina

Svetonázor Stračina

.elena Akácsová .kultúra .história 07.09.2019

Hudobného skladateľa Svetozára Stračinu si Slováci spájajú najmä s Lúčnicou a folklórom. Pritom vytvoril viac hudby pre film, rozhlas a divadlo. A jeho intelektuálny rozhľad zaujal filmára Pavla Barabáša natoľko, že o ňom nakrútil film.

Bravissimo Rossini

Bravissimo Rossini

.elena Akácsová .kultúra .opera 01.09.2019

Roky som čítala chvály na letný operný festival v Pesare. Páčila sa mi tá kombinácia opery, Jadranského mora, talianskeho jedla a vína a rastúca komunita slovenských rossiniovských nadšencov okolo. Tak som sa pridala.

Martin Knut: Som Viking

Martin Knut: Som Viking

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti 01.09.2019

Výkonný riaditeľ Ligy za duševné zdravie Martin Knut hovorí, že má tri identity – marketing, maľovanie a robenie dobra. Urobiť v treťom sektore niečo trvácne a kontinuálne je ťažké, pomáha mu to, čo sa naučil vo svete veľkej reklamy.