Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Elena Akácsová
.elena Akácsová
Rubrika .lifestyle, ktorú má na starosti, chce byť oázou oddychu, humoru a nadhľadu pre unaveného čitateľa, ktorý sa prehryzie všetkými kauzami, tragédiami, analýzami a kritikami. Už od jaslí sa najlepšie cíti medzi ľuďmi, preto najradšej robí rozhovory do svojej rubriky Sedem cností a nerestí. Do .týždňa prišla po desiatich rokoch práce v internetových magazínoch inZine, T-Station a Inland. Neznáša chaos, nedôslednosť, meškanie a rozhodovanie medzi dvoma dosť dobrými možnosťami. Miluje originálne náušnice, psychopop, nezaprdených folkloristov, svoj iPhone a bulharské paradajky.
.posledné
.týždeň

Dane na druhom svete

.elena Akácsová .časopis .ostatné 02.03.2008

Mysleli ste si, že na druhom svete nebudete musieť platiť dane? Omyl, úradníci si vás nájdu všade! Tým druhým svetom zatiaľ (!) nemyslím posmrtný život, ale život vo virtuálnom svete Second Life.

.týždeň

Detektor poloprávd

.elena Akácsová .časopis .ostatné 16.02.2008

Českej televízii sa podarilo zdvihnúť zo stoličiek ak nie celú, tak určite veľkú časť vedeckej obce. Od januára totiž zaradila do vysielania publicistický program Detektor, ktorý by mal každý týždeň približovať „najvýznamnejšie a najzáhadnejšie otázky zo sveta vedy, umenia a spoločenského života, ktoré sú dodnes zahalené tajomstvom“.

.týždeň

Všetky pesničky sú si rovné

.elena Akácsová .časopis .ostatné 02.02.2008

Veľká cena Eurovízie, modernejšie Eurosong, ma v živote zaujala trikrát. V ranom detstve, keď Sandie Shaw spievala bosá Puppet on the String, čo som potom ochotne predvádzala každej návšteve u nás doma. ABBU som prepásla, zato vystúpenie Michaela Flatleyho v Dubline, ktoré odštartovalo masový záujem o írsky tanec, mi neušiel.

.týždeň

Sex + peniaze = rozvod

.elena Akácsová .časopis .téma 26.01.2008

Prečo sa ľudia rozvádzajú? Podľa rôznych štúdií sú najčastejšími príčinami rozvodov sex a

.týždeň

Kúriť knihami?

.elena Akácsová .časopis .komentáre 26.01.2008

Dostala som výzvu od Kaliho Bagalu, ktorý minulý rok dramaticky oznámil ukončenie činnosti vydavateľstva LCA, že jeho zimný výpredaj kníh s

.týždeň

Maj rád sám seba a bude jedno, koho si vezmeš

.elena Akácsová .časopis .literatúra 13.01.2008

Máloktorá kniha má taký výstižný názov ako nemecký bestseller Evy-Marie Zuhorst, ktorý u nás trochu nezaslúžene zapadol v hŕbe jednoduchých návodov na šťastný život.

.týždeň

Kde kúpite pomaranče?

.elena Akácsová .časopis .týždeň doma 12.01.2008

Vždy mi tak trochu unikal zmysel socialistickej reklamy, veď väčšina tovaru bola pod pultom a to, čo zostalo v regáloch pekne vedľa seba, prípadne aj pod sebou, naukladané v nekončiacom sa opakovaní, nebolo možné prehliadnuť.

.týždeň

Hamburger – charita

.elena Akácsová .časopis .udalosti 08.12.2007

Čím bližšie sú Vianoce, tým viac na nás zo všetkých médií útočia charitatívne výzvy. Stačí poslať SMS, hodinový plat, stačí kliknúť v bankomate, kúpiť správny výrobok či službu, a už sme podporili skvelú vec a môžeme sa cítiť lepšími ľuďmi.

.týždeň

Koniec sexu v meste

.elena Akácsová .časopis .udalosti 01.12.2007

Ak sa nejaký nový fenomén objaví v americkom seriáli, môžeme si byť istí, že je to nastupujúci spoločenský trend a treba sa tým vážne začať zaoberať, pretože skôr alebo neskôr to dorazí aj k nám ako norma.

.týždeň

Byť vodičkou je úžasné!

.elena Akácsová .časopis .udalosti 18.11.2007

Poisťovne uverejnili svoje cenníky Povinného zmluvného poistenia motorových vozidiel na rok 2008 a