Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.spoločnosť
Lampa: Čo a kto nás ohrozuje
4:57

Lampa: Čo a kto nás ohrozuje

.spoločnosť

Štefn Hríb a jeho hostia, Rastislav Káčer, veľvyslanec SR v Maďarsku, Tomáš Valášek, veľvyslanec SR pri NATO, Alexander Vondra, bývalý minister obrany ČR a Jiří Schneider, námestník ministra zahraničia ČR, budú v Lampe hovoriť o svete, v ktorom žijeme, o našej bezpečnosti, ale aj o tom, či sme našej slobode schopní obetovať pohodlie a životy. Lampu bude RTVS vysielať 29. mája na druhom programe v obvyklom čase.

Sudcovia sa boja povedať svoj názor
4:28

Sudcovia sa boja povedať svoj názor

.spoločnosť

Nezisková organizácia Via Iuris si dala urobiť prieskum s dvomi otázkami. Pýtali sa sudcov na to, v akom stave sa nachádza naše súdnictvo a kto by sa mal stať predsedom Najvyššieho súdu. Odpovedalo len o niečo viac ako 10 percent oslovených.

Kto kryje politickú mafiu?
24:27

Kto kryje politickú mafiu?

.spoločnosť

Daniel Lipšic hovorí o nevyšetrených mega-kauzách, v pozadí ktorých stojí človek, ktorý sa uchádza o post šéfa špeciálnej prokuratúry.

Osobnosti dokážu veci meniť
4:09

Osobnosti dokážu veci meniť

.redakcia .spoločnosť

Štefan Hríb hovorí o tom, že silné osobnosti dokážu meniť aj to, čo sa zdanlivo zdá byť nemenné a odsúdené na zánik - v tomto prípade osud futbalového klubu FK DAC Dunajská Streda.

Klamem? Všetci klamú!

Klamem? Všetci klamú!

.elena Akácsová .spoločnosť .lifestyle

„Existuje len jeden spôsob, ako zistiť, či je človek čestný. Ak povie áno, je to podvodník.“ Týmto citátom od amerického komika Groucho Marxa sa začína americký bestseller o univerzálnej ľudskej schopnosti byť morálne flexibilný.

.týždeň

Svätý

.štefan Hríb .spoločnosť .fototéma

Karol Wojtyla sa na začiatku ako pápež výrazne pričinil o pád komunizmu a na konci ukázal dôstojnosť slabosti a umierania. Ale nielen preto bol Ján Pavol II. koncom apríla spolu s Jánom XXIII. vyhlásený za svätého.

.týždeň

Už sa nechcem hrať na učiteľku!

.redakcia .spoločnosť

Uverejňujeme príspevok učiteľky Marty Gromošovej.

Spomínanie na Wojtylu
9:21

Spomínanie na Wojtylu

.eugen Korda .spoločnosť

Presne pred dvanástimi rokmi z tohto sveta odišiel pápež Ján Pavol II. Ako si na neho pred pár rokmi spomínali František Mikloško, Jaroslav Daniška a Ján Čarnogurský?

Dušan Mitana: Všetko je pravda

Dušan Mitana: Všetko je pravda

.daniel Hevier .spoločnosť .literatúra

Dušan Mitana je môj dlhoročný kamarát a naše priateľstvo neskalilo ani to, že som istý čas bol vydavateľom jeho kníh. Mám ho rád od Psích dní, ale nemyslím si – ako veľká časť našej kritiky – že Mitana je iba brilantný poviedkar. Naopak, som presvedčený, že ako románopisec, autor veľkej a ambiciózne