Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Nebojme sa nepríjemných otázok

Nebojme sa nepríjemných otázok

.anton Vydra .rozhovory 24.03.2018

Zastupuje kolektív autorov, ktorí sa podieľali na príprave rozsiahlych komentárov ku Knihe žalmov. Nedávno získali za tento počin Cenu Dominika Tatarku. Knihu dostal ako dar aj pápež František. Jezuita a dekan Teologickej fakulty Trnavskej univerzity Miloš Lichner.

Odišiel ten, čo robil normálnu kultúru

Odišiel ten, čo robil normálnu kultúru

.ján Štrasser .rozhovory 18.03.2018

15. 03. 2018 zomrel Oleg Pastier, vydavateľ samizdatovej literatúry a časopisov na Slovensku. Ako spomienku na tohto človeka prinášame úryvok z knižného rozhovoru, ktorý s Olegom Pastierom urobil Ján Štrasser.

Fico skončil. Alebo nie?

Fico skončil. Alebo nie?

.michal Magušin .rozhovory 10.03.2018

Čo sa musí stať, aby vláda Roberta Fica nad Slovenskom skončila? Ako ju zmenila vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice? A uvedomujú si, že na námestia chodia aj ľudia, ktorí sú s opozíciou nespokojní? Diskutujú Veronika Remišová, Zsolt Simon a Ľubomír Galko.

Chceme pád vlády

Chceme pád vlády

.filip Olšovský .michal Magušin .rozhovory 06.03.2018

Čo všetko sa udialo od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej? Zažíva Slovensko dejinný zlom? Ženie opozícia krajinu do nestability? Čo sa má stať ďalej? Diskutujú Zuzana Čaputová z Progresívneho Slovenska, advokát Daniel Lipšic, podpredsedníčka SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová a poslankyňa za OĽaNO.

Deti obetí a deti páchateľov

Deti obetí a deti páchateľov

.andrej Bán .rozhovory 03.03.2018

Jeho najnovší film Tlmočník je o vyrovnávaní sa s minulosťou bez úhybných manévrov a zjednodušení. Je to príbeh o tom, aké dôležité je priznať si aj nepríjemné fakty a vlastné zlyhania. Režisér Martin Šulík.

Pre najdôležitejšie týždne života

Pre najdôležitejšie týždne života

.lea Dianová .rozhovory 25.02.2018

Za posledných desať rokov opustili na Slovensku matky 1500 detí ihneď po pôrode. Obdobie po narodení do rozhodnutia o jeho ďalšej starostlivosti strávi dieťa v nemocnici. Práve tieto týždne sú v jeho živote najpodstatnejšie. Združenie Návrat preto rozbehlo projekt s názvom Dominika pre Kukulíka.

Korupcia tu má tradíciu

Korupcia tu má tradíciu

.andrej Bán .rozhovory 11.02.2018

Keď sa v roku 2011 objavila kauza Gorila, najznámejší prípad svojho druhu, oslovili ho novinári, ktorých zaujímali dejiny korupcie na našom území. Tak zistil, že je to povestné biele miesto a zostavil prvú publikáciu tohto druhu. Historik Peter Šoltés.

Miro Šatan: Verím, že prekvapíme

Miro Šatan: Verím, že prekvapíme

.štefan Hríb .rozhovory 10.02.2018

Pred štyrmi rokmi na zimnej olympiáde v Soči nebol. Z nominácie ho odstavil Chára – a skončili sme na jedenástom mieste. Teraz na olympiáde je – ako generálny manažér reprezentácie s novým trénerom aj systémom. Miro Šatan.

Boris Ažaltovič: Je to viac ako splnený sen

Boris Ažaltovič: Je to viac ako splnený sen

.elena Akácsová .rozhovory 04.02.2018

Nie je hudobný vedec, pohybuje sa viac v biznise. Ale hudbu miluje s neskutočnou vášňou. A  súkromná firma, ktorej je spolumajiteľom, už tretí rok ponúka v Bratislave koncerty, ktoré sú crème de la crème z oblasti klasickej hudby.

Je Slovensko pozitívnym ostrovom?

Je Slovensko pozitívnym ostrovom?

.michal Magušin .rozhovory .diskusia 03.02.2018

V Česku si opätovne zvolili za prezidenta Miloša Zemana, premiérom je bývalý agent ŠtB Andrej Babiš. Proti spôsobu vlády Viktora Orbána v Maďarsku a Jarosłava Kaczyńského v Poľsku sa ozývajú kritické hlasy v celej EÚ. Sú na tom Slováci najlepšie? Diskutujú Peter Kubina, Marián Leško, Magda Vášáryová