Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Valgeir, Ben, Siggy a Pepo

.juraj Kušnierik .názory 29.05.2009

„Som si takmer istý, že tú spätnú väzbu nespôsobujú naše nástroje, ale nenaladená aparatúra v klube,“ hovorí islandský zvukomaliar Ben Frost zvukárovi Pepovi v Subclube.

.týždeň

Organizácia spojených národností

.andrej Bán .názory 29.05.2009

K „oprášeniu“ staršieho príbehu o seanse európskych národov, ktoré možno ani neexistujú ma viedli neustále aktuálne spory okolo Maďarov a iných národov na území označovanom poniektorými v Maďarsku ako Karpatská kotlina. Na úvod jedno dôležité terminologické upozornenie.

.týždeň

Rozčarovanie či prirodzený vývoj?

.táňa Dunajová .názory 29.05.2009

Vo včerajšej Lampe sa Tóno Popovič s Antonom Šulíkom bavili o tom, či je november po dvadsiatich rokoch rozčarovaním alebo výsledkom celkom prirodzeného vývoja v posttotalitnej krajine.

.týždeň

Štopkáte ponožky? Aký je to pocit?

.marína Gálisová .názory 27.05.2009

Škótska spisovateľka A. L. Kenneddyová to vystihla. Guardian jej – a viacerým iným píšucim ľuďom – položil otázku, aké to je, písať profesionálne.

.týždeň

Koniec hip-hopu na Slovensku

.vladislav Gális .názory 27.05.2009

„V hre ste roky, ale oficiálny nosič vyšiel až vlani... Už aj tá hiphopová vlna opadla, nie je na škodu, že ste to neurobili skôr?“ pýta sa publicista Lumír členov košickej skupiny Stanica Projekt v rozhovore na slovenskom hiphopovom serveri Hip-Hop.sk.

.týždeň

O Ceste Magdalény Robinsonovej

.eva Čobejová .názory 26.05.2009

Dostalo sa mi do rúk DVD s dokumentom Martina Šulíka Cesta Magdalény Robinsonovej a tak som si urobila filmový večer. Nedá sa celkom povedať, že príjemný v tom pravom zmysle slova, ale faktom je, že už pár dní musím stále mimovoľne stále myslieť na tento príbeh. Neviem a ani nechcem rýchlo ho vypudiť z hlavy a nahradiť inými zážitkami.

.týždeň

Kuba čaká na veľkého brata

.milan Nič .názory 25.04.2009

Nie, nejde o dynastickú rošádu medzi Fidelom a Raúlom. Tá je zavŕšená. Začala sa druhá kapitola: uvoľňovanie vzťahov s úhlavným nepriateľom na severe. Fidelova diktatúra od roku 1959 stála na tvrdom antiamerikanizme. Raúl sa teraz chystá urobiť s Američanmi najdôležitejší obchod svojej kariéry. Jeho nádejný „veľký brat“ sa nes volá Obama.

.týždeň

3,3 miliardy eur

.robert Žitňanský .názory 07.03.2009

3,3 miliardy eur, to bola minimálna suma pomoci, o ktorú požiadala automobilka Opel nemeckú vládu.

.týždeň

Brána do neviditeľného sveta

.redakcia .názory 24.01.2009

Slovo ikonostas pôvodne označovalo stojan pod obrazy v komnatách byzantských cisárov. Neskôr toto pomenovanie získala „ohrada“ s ikonami v

.týždeň

Raz bude hodnotený ako Truman

.jan Erik Surotchak .názory 10.01.2009

Prezident Harry Truman raz povedal slávnu vetu, že „ak nevydržíte to teplo, mali by ste radšej odísť z kuchyne“. Vedel, o čom hovorí. Vládol v čase, keď krajina uviazla v nepopulárnej vojne v Kórei, mimoriadne turbulentnej ekonomickej situácii a sám neuspel v snahe znárodniť časti oceliarskeho priemyslu.