Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Petra Vlhová skončila druhá v obrovskom slalome Svetového pohára v Kronplatzi a v celkovom poradí sa znovu priblížila k prvému miestu.

.týždeň

Prečo sa F. Šebej neteší z úspechu SaS?

.richard Sulík .názory

Komentár Františka Šebeja ma mrzí o to viac, že pochádza od človeka, ktorého ľudské a profesionálne kvality, a napokon aj politické názory si vážim.

.týždeň

KNIHOMAT!

.eva Čobejová .názory

Cestujúci, ktorí prechádzajú autobusovou stanicou Mlynské Nivy, majú zvláštnu príležitosť: zakúpiť si knihu v Knihomate.

.týždeň

Dariusz Jablonski: Viem, že je to dobrý film

.juraj Kušnierik .názory

Filmy nakrúca od detstva. Spolupracoval s Krzystofom Kieslowským a Filipom Bajonom. Bol jedným z prvých nezávislých filmových producentov v Poľsku. Medzi jeho najúspešnejšie filmy patria diela Fotoamatér a Predjarie. Produkoval napríklad filmy Je třeba zabít Sekala alebo Jahodové víno, ktorý aj režíroval. Práve vďaka nemu bolo dokončený film Jánošík. Dariusz Jablonski.

.týždeň

Škandál na Univerzite Komenského

.martin Hanus .názory

Posudok Lekárskej fakulty UK v kauze Hedvigy Malinovej by bol v každom slušnom štáte škandál prvého rangu a dekan fakulty Peter Labaš by po takej hanbe už na svojej stoličke nemal čo hľadať.

.týždeň

Rektor UK Gahér: Médiá to zle interpretujú

.redakcia .názory

Rektora UK Františka Gahéra sme sa opýtali, či sa vedenie UK mieni vyjadriť k posudku profesora Petra Labaša v kauze Hedvigy Malinovej, ktorý bol napísaný v mene Lekárskej fakulty UK. Uverejňujeme plné znenie rektorovej odpovede.

.týždeň

Ako sa stať Labašovým znalcom

.redakcia .názory

Dekan Lekárskej fakulty Peter Labaš v znaleckom posudku v trestnej veci obvinenej Hedvigy Malinovej uviedol mená 12 odborníkov, ktorí s ním mali na odbornom posudku spolupracovať. Niektorí sa od toho už dištancovali. Jediná psychiatrička, ktorá mala byť podľa posudku v Labašovom tíme, sprístupnila aj dva listy, ktoré dokazujú, že s posudkom nemá nič spoločné.

.týždeň

Advokát Hedvigy: Je to veľké divadlo

.jozef Majchrák .názory

Na tomto mieste uverejňujeme časť nášho rozhovoru s Romanom Kvasnicom, advokátom Hedvigy Malinovej.

.týždeň

Osadné, Coldcut a Bastardi

.juraj Kušnierik .názory

Tri kultúrne zážitky minulého víkendu. Dve sklamania, jeden skvelý zážitok.

.týždeň

Guča

.gabriela Brestičová .názory

Hlavná slovenská festivalová sezóna to má pre tento rok za sebou. Sedíme pri rieke v hlavnom meste a nevieme čo s augustom. Niekto začal rozprávať o Guči. Festival, či skôr súťaž balkánskych dychových orchestrov, kdesi uprostred Srbska.