Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Balada o vojakovi Vendelínovi

.martin Droppa .názory

Na fotografii je československý vojak Vendelín Trnovský. Vendo, civilným zamestnaním profesionálny bytový maliar, sa narodil 21. februára 1921 v Kalamenoch, zomrel 25. januára 1984 v Ružomberku.

.týždeň

Letný primátorský úlet

.jozef Majchrák .názory

Nezávislí primátori Martina, Banskej Bystrice a Prievidze prišli s iniciatívou na zmenu volebnej legislatívy. Chcú, aby sa v politike zvýšil počet ľudí, ktorí nebudú závislí od vôľe straníckych sekretariátov.

.týždeň

Deutschland hat den Superstar. Richard Sulík

.martin Hanus .názory

Opäť sme tu s Nemeckým diárom a otázkami: Stane sa raz Richard Sulík nemeckým kancelárom? Prečo je Angela Merkelová taká opatrná a nudná? A prečo Nemci, ktorí stratili dôveru v euro a EÚ, nevolia euroskeptických populistov a ďalej sa držia tradičných strán?

.týždeň

Kremnické gagy

.ivana Bartoková .názory

Je veľa otázok, na ktoré neviem odpovedať. Jednou z nich je táto: Prečo som až doteraz nikdy nebol na Kremnických gagoch?

.týždeň

Zážitkový telocvik? Áno, prosím

.eva Čobejová .názory

Chválim ministra Jurzycu za to, že chce pridať ďalšiu hodinu telesnej východy všetkým stredným a základným školám, teda že by telocvik nebol dve, ale tri hodiny do týždňa. Nie je to tak veľa, ak si uvedomíme, že podľa výskumu až 70 percent našich detí trávi denne viac ako 4 hodiny pri počítači, televízore alebo zábavou na mobile.

.týždeň

Túra krajinou v ráme

.martin Droppa .názory

Len do 10. septembra môžeme v Liptovskej galérii Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši uvidieť a precítiť obrazy akademického maliara Karola Feňveša (29. december 1921).

.týždeň

Bojisko za 17 tisíc

.martin Droppa .názory

Po bojoch na Dukle boli boje pri Liptovskom Svätom Mikuláši a o toto mesto druhou najväčšou bojovou akciou 1. československého armádneho zboru v ZSSR.

.týždeň

Nemecký diár: Moje meno je Bond, Euro-Bond

.martin Hanus .názory

Kým na Slovensku sme donedávna vzrušene sledovali debatku o eurovale a gréckej pomoci, v krajine, v ktorej sa skutočne rozhoduje o všetkom, padajú ďalšie tabu. Krátky prehľad toho najdôležitejšieho z nemeckej tlače posledných dní.

.týždeň

Illah

.juraj Kušnierik .názory

V najbližšom .týždni bude rozhovor s holandskou fotografkou Illou van Oijen, ktorá od roku 2006 žije na Slovensku, fotografuje a robí veľa zaujímavých vecí.

.týždeň

Neodsúdená

. .názory

Novinárka Jana Teleki, ktorá je už dvanásť rokov nezákonne súdená za básničku, si môže vydýchnuť. Dnes dostala rozhodnutie o zrušení obžaloby.