Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Nemecký diár: O demografii či registrovaných partnerstvách

.martin Hanus .názory

V novom Nemeckom diári Martina Hanusa o demografickom úpadku najľudnatejšej krajiny EÚ, o 10 rokoch homosexuálnych partnerstiev a niekdajšej sláve nemeckých profesorov.

.týždeň

Vlado Michal 50

.juraj Kušnierik .názory

Je to neuveriteľné, ale je to tak. Vladimír Michal, zakladateľ Artfora má dnes, 4. augusta 2011, 50-te narodeniny.

.týždeň

Ladislav Szathmáry. Zabudnutý hrdina

.jozef Majchrák .názory

O niekoľko týždňov si opäť pripomenieme začiatok druhej svetovej vojny. Bude sa tiež veľa hovoriť o tých, ktorí v tých časoch prejavili osobnú statočnosť. Je smutné, že na niektorých z nich sa už takmer zabudlo.

.týždeň

Sex pre najmenších

.martin Hanus .názory

Na tú knihu som narazil náhodou. V jednom veľkom bratislavskom kníhkupectve som začul asi sedemročného chlapca, ako kričí na mamu, že o tom sexe to už videl u kamaráta. Mama si pri pulte prezerala dáku knihu a zvažovala kúpu.

.týždeň

The Uniques a Junior Boys v KC Dunaj

.juraj Kušnierik .názory

Tretieho augusta vystúpi v bratislavskom KC Dunaj kanadské duo Junior Boys a pred nimi slovenské trio The Uniques. A že vraj uhorková sezóna!

.týždeň

Landovský a neetický novinár

.elena Akácsová .názory

Denník MF Dnes uverejnil rozhovor s hercom Pavlom Landovským. Nemal to urobiť.

.týždeň

Prečo sú Breivikove názory irelevantné

.martin Hanus .názory

Je pochopiteľné, že médiá sa rýchlosťou blesku pokúšajú interpretovať motívy nórskeho masového vraha. Lenže čítať Breivikov politický program, ktorý spísal na 1500 strán, je mrhanie časom. Ak chceme aspoň sčasti nájsť odpovede na šialený Breivikov čin, treba sa vydať rozumnejšou cestou: napríklad študovaním psychologických profilov podobných páchateľov z minulosti.

.týždeň

Smútok v Oslo

.juraj Kušnierik .názory

V piatok okolo pol štvrtej vybuchli bomby pred nórskym úradom vlády. O hodinu neskôr zabil muž v policajnej uniforme niekoľko desiatok tínedžerov na ostrove Utoya.

.týždeň

Špania Dolina je príjemné miesto

.eva Čobejová .názory

Na Španiu Dolinu som chodievala roky. Bola to tak malebne spustnutá dedina, ktorú nezničili príliš ani chalupári a socialistický nevkus poznačil dedinu pomerne znesiteľným spôsobom.

.týždeň

Prípad Cervanová: konečne svedok pred kamerou

.ivana Bartoková .názory

Dostať pred kameru svedkov vyšetrovania prípadu Cervanová vôbec nie jednoduché. Robo Kirchhoff robí dokumentárny film o tomto prípade už šesť rokov a doteraz nebol ani jeden svedok ochotný porozprávať na kameru o metódach, s ktorými bol on osobne konfrontovaný.