Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Massive Attack: Inertia Creeps

.juraj Kušnierik .názory

V Bratislave zahrali druhýkrát Massive Attack. Miestami extaticky, miestami zotrvačne.

.týždeň

Jeden, nie tretí svet

.andrej Bán .názory

Keď sme sa s kolegom Andrejom Návojským z Človeka v ohrození pred pár dňami vracali z Afganistanu, všimli sme si pri (neexistujúcej) hranici s Rakúskom v Bergu zabudnutý bilbord – Svetová výstava psov na Slovensku. „Vraciame sa do krajiny, kde sa psy majú lepšie ako ľudia tam,“ vyhrklo z nás spontánne.

.týždeň

Pezinčania nesúhlasia s ukladaním odpadu

.zuzana Čaputová .názory

Pezinčania nesúhlasia s ukladaním odpadu a žiadajú Inšpekciu životného prostredia aby zakročila.

.týždeň

Personalistika na univerzite? Čudné.

.eva Čobejová .názory

O zrýchlenom vydávaní diplomov na Trenčianskej univerzite sme sa už dozvedeli pomerne dosť, aj vďaka promptnej kontrole z ministerstva.

.týždeň

November 2009

.ponoviciat Žilina .názory

Dvadsať rokov od konca totalitného režimu v našej krajine, to je čas, v ktorom sú pripomínané udalosti stále v čerstvej pamäti, no predsa je to čas dostatočne dlhý na to, aby sme mohli posudzovať výsledky. Nie je to len možnosť, je to naliehavá potreba. Podporte túto kampaň tu: <a href="http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=448040">November 2009</a>

.týždeň

Ako sa Gott zaslúžil o štát?

.juraj Kušnierik .názory

Český prezident Václav Klaus udelil Karlovi Gottovi "medailu 1. stupňa za zásluhu o štát v oblasti umenia." Hm...

.týždeň

Ste proti potratom? Držte ústa, inak skončíte v base

.martin Hanus .názory

Nie, na Slovensku to ešte nie je také zlé. Pro-life organizácia Fórum života si môže pokojne 2. novembra pripomenúť svoju pamiatku zmarených nenarodených detí. Niektorí sa na dušičky k iniciatíve Fóra aspoň v duchu pripoja, ale ani mnohým z tých, ktorí s dnešným potratovým zákonom nemajú problém, nenapadne spochybňovať, že pro-liferi majú na verejné prejavy právo. Nescudziteľné právo. Stačí však pohľad k našim južným susedom a onemiete od úžasu.

.týždeň

Drahší balík od Tatra banky

.jozef Ryník .názory

Včera som bol na tlačovke Tatra banky, kde sa jej predstavitelia snažili médiám vysvetľovať, prečo prišli na trh s novým balíkom služieb, ktorý je pre mnohých klientov skoro dvakrát drahší ako ich starý balík. Podarilo sa im to iba čiastočne.

.týždeň

Afganistan naživo

.andrej Bán .názory

Málokedy mi pripadá názov tejto rubriky taký príznačný. V krajine, ktorá je kvôli nekončiacej vojne a druhému kolu prezidentských volieb (bude 7.11.) stredobodom svetových správ treba žiť – alebo pobyt v nej treba prežiť. Týchto pár riadkov píšem na izbe guesthousu Zarafshan v meste Mazár e Šaríf v Severnej provincii. Slúžia ako „predkrm“ reportáží, ktoré, verím, o pár dní v zdraví prinesiem domov.

.týždeň

Ženy - bonzáčky

.eva Čobejová .názory

Ženy sú samy osebe problém. Buď majú starosti s mužmi, ktorí ich ľúbia príliš, alebo sa trápia pre mužov, ktorí ich neľúbia vôbec. Alebo sú zvedené, opustené, rozvedené. A svoje traumy si riešia vynášaním problémov firmy na verejnosť.