Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Zachráni Rómov viera v Boha?

.eva Čobejová .názory

Občas ma chytá mierna depresia, keď vidím rómske osady a bezradnosť, s ktorou k tejto komunite pristupujeme. Akoby nič nefungovalo.

.týždeň

Páči sa vám The Smiths? Zakazujem vám to!

.juraj Kušnierik .názory

Britský premiér David Cameron povedal, že sa mu páči kapela The Smiths, čím spojil rozhádaného Johnnyho Marra a Morrisseyho.

.týždeň

Časť druhá: Kto hlasoval za Trnku?

.martin Hanus .názory

Opäť čitateľa sklameme. Menoslov trnkovcov z radov koaličných poslancov nepoznáme ani dnes a pravdepodobne sa ho nedozvieme nikdy. Prinajmenej však môžeme informovať o tom, čo hovoria znalci prostredia z parlamentných kuloárov.

.týždeň

Kto hlasoval za Trnku?

.martin Hanus .názory

Slovenská parlamentná demokracia takúto šialenú tajnú voľbu ešte nezažila. Vládne kluby si vraj kontrolovali svojich poslancov tak, aby ani najsivejšia koaličná myš nezvolila za generálneho prokurátora kandidáta Smeru. Zorganizované to bolo naozaj geniálne: za Dobroslava Trnku hlasovali minimálne štyria vládni poslanci.

.týždeň

Hanbite sa, klamári!

.juraj Kušnierik .názory

To, že klamal Mečiar, Slota či Fico bolo zlé. Ale boli to "oni". Teraz klamú "naši". A to je VEĽMI zlé.

.týždeň

Hlava pani Magdy nestačí

.jaroslav Daniška .názory

Keby mala Magdaléna Vašáryová tri hlavy, prišla by za posledné dni o všetky tri.

.týždeň

Prečo v Petržalke prepadla pravica?

.martin Hanus .názory

Médiá pri informovaní o výsledkoch komunálnych volieb možno trochu neprávom pozabudli na Petržalku. Keby najväčšie sídlisko v strednej Európe nebolo súčasťou Bratislavy, bolo by so svojimi 115 tisíc obyvateľmi tretím najväčším slovenským mestom. Preto sa oplatí pozrieť bližšie, prečo v Petržalke vyhral Vladimír Bajan, ešte nedávno kôň Smeru vo voľbách do VÚC a prečo dosiaľ takmer jednofarebné pravicové zastupiteľstvo tak sčervenelo.

.týždeň

Koniec červenej Bystrice?

.marína Gálisová .názory

Banská Bystrica si užila hanby dosť. Pôsobenie primátora Igora Presperína bolo však aspoň hanbou lokálneho charakteru. Potom prišiel Ivan Saktor, a to už aj mnohí pravicovo zmýšľajúci Bystričania dostali pocit, že Presperín bol mierne lepší. Ale iba preto, že nebol neslávne preslávený po celom Slovensku.

.týždeň

Sounds Like Tomáš Sloboda

.juraj Kušnierik .názory

Datasystem, Kukuspit a Sounds Like This hrali v Randale.

.týždeň

Bratislavské (politické) kúzla

. .názory

Pravicové mesto, kde sa pravica zhodla na jednom kandidátovi, a aj tak si užíva (zrejme) posledné dni pravicového primátora.