Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Problém s Rómami? Belgicko ho vyrieši

.jozef Majchrák .názory

Dostal som tlačovú správu od Európskej komisie. Chodia mi pravidelne a zvyčajne ich hneď zmažem. Keďže mi dnes neprišlo veľa mailov, správu som si otvoril a prečítal aj priloženú prílohu.

.týždeň

Dane a spravodlivosť

.jozef Ryník .názory

Tak nám pravicova vláda zvýšila dane. Kto ich volil, môže byť sklamaný. Veď si mnohí dobre pamätame ako niektorí z dnešných ministrov pred voľbami sľubovali, že dane sa zvyšovať nebudú. Kto však vie, čo všetko môže spôsobiť hrozivý skoro 8-percentný rozpočtový deficit, zoberie najnovšie opatrenia vlády ako menšie zlo.

.týždeň

Chvála Galkovi

.martin Hanus .názory

Autor týchto riadkov s nemalým oneskorením kajúcne priznáva, že voči novému ministrovi obrany Ľubomírovi Galkovi nebol v minulosti spravodlivý. Zdá sa, že Galko je mužom na správnom mieste.

.týždeň

Koalícia by mohla vyzvať občanov, aby prišli k urnám

. .názory

Rozhovor s poslancom NRSR za SaS Richardom Švihurom

.týždeň

Na vine sú médiá? Žiaľ, niekedy áno

.eva Čobejová .názory

Pár hodín, čo som na túto stránku umiestnila text, v ktorom kritizujem výzvu Ľudí proti rasizmu médiám, som utrpela mierny šok. A musím ešte čosi dodať na tému rasizmus a médiá.

.týždeň

Na vine sú médiá?

.eva Čobejová .názory

Ľudia proti rasizmu zverejnili výzvu médiám v súvislosti so streľbou v Devínskej Novej Vsi. Pod výzvou pribúdajú podpisy ľudí. Je to asi fajn pocit, stlačiť pár kláves na počítači a morálne odsúdiť všetky médiá. Človek má zo seba hneď lepší pocit.

.týždeň

Denník Pravda po masakri: Ľúbime Brhela, neľúbime Spišiaka

.martin Hanus .názory

Novinári a noviny sa nie veľmi radi navzájom kritizujú. Kašlem na dekórum. Aj na údajnú stavovskú česť. Ale k veci.

.týždeň

Štvanica na Rómov

.martin Droppa .názory

Nadobúdam presvedčenie, že na Slovensku žije veľa ľudí hlúpych, netolerantných, cynických idiotov s patologicky chorým myslením, presiaknutým rasizmom, intoleranciou, xenofóbiou, so sklonmi k fašizmu a primitívnej nenávisti. Som z toho smutný a rozčarovaný, pretože mám pocit, že ich pribúda.