Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Hudba uprostred augusta

Hudba uprostred augusta

.juraj Kušnierik .kultúra 07.08.2015

Sziget, Grape, Zvuk for Štiavnica či Live Festival v Krakove, ale aj pár zaujímavých koncertov v Bratislave alebo vo Viedni. To všetko uprostred augusta.

Za Apačkou

Za Apačkou

.juraj Kušnierik .kultúra 03.08.2015

Veľmi smutná správa. Jana Grygarová zvaná Apačka, novinárka, promotérka, dídžejka, zakladateľka časopisu Full Moon a priateľka mnohých z nás vo štvrtok tragicky zahynula.

Kráľ so sadrovou nohou

Kráľ so sadrovou nohou

.peter Bálik .kultúra 03.08.2015

Americká skupina Foo Fighters práve skončila americké turné Broken Leg Tour. V hlavnej úlohe sa predstavil Dave Grohl, ktorý ho odohral posediačky na veľkom tróne so sadrovou nohou.

Beseda v háji

Beseda v háji

.juraj Kušnierik .kultúra 03.08.2015

Presnejšie v topoľovom háji. Boli sme sa pozrieť na festival Beseda u bigbítu, ktorý sa konal v háji pri Tasove. A dobre sme spravili.

Silný debut z Kvetoslavova

Silný debut z Kvetoslavova

.peter Bálik .kultúra 29.07.2015

Album Flowerville od slovenskej skupiny Queer Jane je v posledných rokoch jedným za najlepších a najzaujímavejších debutov na slovenskej scéne.

Sticky Fingers

Sticky Fingers

.peter Bálik .kultúra 28.07.2015

Rolling Stones boli na prelome júna a júla na americkom turné, ktoré pomenovali Zip Code podľa známeho zipsu na džínsoch z obalu legendárneho albumu Sticky Fingers. Ten nedávno vyšiel v reedícii a spolu s ním sa mi vracajú spomienky na album, ktorý mi zmenil život.

Milá Mila a jej poetický svet

Milá Mila a jej poetický svet

.juraj Kušnierik .kultúra 27.07.2015

Kniha Mily Haugovej Písať ako dýchať je ideálnou učebnicou poézie. Je o písaní a čítaní. Je písaním a čítaním. Je o poézií, ktorá je ako život. Ktorá je život.

Dobre utajená kapela
4:46

Dobre utajená kapela

.eugen Korda .kultúra 24.07.2015

Slniečko je jedna za najlepších hudobných skupín na Slovensku. O tom, že táto kapela z Piešťan je skvelá, vedia hlavne v okolitých okresoch. Inde je skoro neznáma.

Odporúčame: hudba do konca júla

Odporúčame: hudba do konca júla

.juraj Kušnierik .kultúra 23.07.2015

Viedeň, Trenčianske Bohuslavice, Tasov a Bratislava. Odporúčame vám 5 hudobných podujatí v 4 mestách 3 krajín počas najbližších 2 víkendov.

Blues na Pražskom hrade

Blues na Pražskom hrade

.peter Bálik .kultúra 22.07.2015

„Tento chalan zachráni blues," povedal nedávno o Gary Clarkovi jr. bluesový majster Albert King. Mladý hudobník v pondelok na Pražskom hrade ukázal, že Kingovo proroctvo bolo pravdivé.