Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kultúra
.týždeň

Minirecenzie 27/2018

.kultúra .minirecenzie

DIVADLO Timur Vermer: A je tu zas ● FILM Okupácia 1968 ● HUDBA Blame Your Genes: Liquid White

Na čo na Pohodu? Na domácu scénu

Na čo na Pohodu? Na domácu scénu

.filip Olšovský .kultúra .pohoda

Šesť stĺpčekov som venoval headlinerom, a tak sa aspoň v poslednom patrí pozrieť na domácich interpretov. Toto sú tí, kvôli ktorým sa oplatí na Pohode zmeškať aj koncerty veľkých hviezd zo zahraničia.

Čo budeme čítať v lete

Čo budeme čítať v lete

.elena Akácsová .kultúra .knižnica

Oslovili sme autorov, priateľov aj čitateľov .týždňa, aby nám prezradili, aké nové knihy ich nadchli a sú ideálne na dovolenku, lebo sa nedajú len tak ľahko pustiť z rúk. Výber je naozaj pestrý, od beletrie a poézie cez publicistiské a vedecké texty až po pikošky z futbalových šatní.

.týždeň

Košické metro

.milan Kolcun .kultúra .hlas východu

Už sa objavilo veľa reakcií na Ficov výrok, že na východe nič nie je. Všetky ho negujú a ukazujú, čo všetko tu predsa len je. A ja som dokonca zistil, že na rozdiel od západu a tam lokalizovaného hlavného mesta máme v Košiciach ešte aj podzemku.

.recka týždňa: Para – Našou krajinou

.recka týždňa: Para – Našou krajinou

.filip Olšovský .kultúra

Kto už niekedy počul nejaký album tejto bratislavskej skupiny, nebude prekvapený. Kto počul všetky albumy Pary, bude sa nudiť.

Americký hudobník Pictureplane ukončí sezónu v A4

Americký hudobník Pictureplane ukončí sezónu v A4

.sponzorované .kultúra

Na záver sezóny chystá bratislavský A4 – priestor súčasnej kultúry špeciálnu rozlúčkovú a najmä tematickú párty nazvanú „Náš koniec je naším začiatkom“. V nedeľu 1. júla sa už v podvečerných hodinách bude na terase oslavovať prvý prázdninový deň.

Zomrel Fedor Frešo

Zomrel Fedor Frešo

.peter Bálik .kultúra

Po Mariánovi Vargovi nás opustil aj ďalší člen legendárnej skupiny Collegium Musicum. Basgitarista Fedor Frešo zomrel vo veku 71 rokov. Zlyhalo mu srdce.

Bývalí bojovníci zahodili zbrane a stali sa divadelníkmi v utečeneckom tábore

Bývalí bojovníci zahodili zbrane a stali sa divadelníkmi v utečeneckom tábore

.lucie Šarkadyová .kultúra

Keď sa povie Palestína, väčšine z nás len sotva zídu na um slová ako kreativita, divadlo či umenie. Skôr to bude vojna, Izrael, nepokoje alebo vôbec nič.

Ak sa niečoho bojíš, dotkni sa toho

Ak sa niečoho bojíš, dotkni sa toho

.anton Vydra .kultúra

Je autorom dvoch krásnych detských kníh – Hávedník a Rastlinopis. S nadšením rozpráva o rastlinách, z ktorých najradšej má alchemilku. Hoci sám deti nemá, ich svetu rozumie. A deti rozumejú jemu. Novinár a spisovateľ Jiří Dvořák.

Kolumbijčanov už násilie unavuje

Kolumbijčanov už násilie unavuje

.daniel Hevier ml. .kultúra

Medellínsky kartel kontroloval väčšinu svetového biznisu s drogami. Riadil ho Pablo Escobar, kedysi najbohatší muž na svete s kontaktmi na politikov, sudcov, policajných šéfov či televízne hviezdy. O tom, aký bol Escobar a akú Kolumbiu po sebe zanechal, rozpráva jeho syn Sebastián Marroquín.