Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Transport do Európy

Transport do Európy

.martin Bandžák .foto 07.10.2015

S ďeťmi a ich rodinami na úteku sme strávili ostatných pár týždňov v Maďarsku, Srbsku a Chorvátsku. Jeden z najemotívnejších momentov prišiel na vlakovej stanici Tovarnik.

Drámy na Lesbose

Drámy na Lesbose

.andrej Bán .foto 03.10.2015

Prekonať niekoľko kilometrov mora na preťaženom gumenom člne z Turecka je pre nich najťažšou skúškou na ceste do Európy. Na Lesbos tento rok priplávalo už vyše 200-tisíc migrantov.

Most cez Lešť

Most cez Lešť

.boris Németh .filip Olšovský .foto 25.09.2015

Vo vojenskom obvode Lešť vo štvrtok vrcholilo cvičenie Slovenský štít 2015. Okrem príslušníkov zúčastnených armád sa naň prišiel pozrieť aj prezident Kiska a minister obrany Glváč.

Ani plot ich nezastavil

Ani plot ich nezastavil

.andrej Bán .foto 23.09.2015

Počas uplynulých týždňov sme opakovane navštívili srbsko - maďarskú hranicu, cez ktorú denne prúdili tisícky utečencov. Situácia sa dramaticky vyhrotila po 15. septembri, kedy Maďarsko hranicu zavrelo plotom, nasadilo políciu aj armádu.

Život je cool

Život je cool

.andrej Bán .foto 20.09.2015

Prvý Národný pochod za život sa konal v roku 2013 v Košiciach, ten druhý dnes v Bratislave. Organizátori odhadli účasť na niekoľko desiatok tisíc ľudí. Boli spokojní, pretože davy ľudí zaplnili celý okruh centrom mesta v dĺžke 2,4 kilometra.

Čo budeme skandovať?

Čo budeme skandovať?

.boris Németh .filip Olšovský .foto 15.09.2015

V pondelok večer prechádzal na Slovensko cez hraničný priechod Brodské - Lanžhot americký konvoj. Okrem skupinky podporovateľov ho prišla „privítať“ skutočne rôznorodá skupina odporcov.

Vo vlaku s migrantami

Vo vlaku s migrantami

.boris Németh .filip Olšovský .foto 04.09.2015

O 5:25 vyráža rýchlik do Hamburgu. Vo vnútri sedí o poznanie menej utečencov, než sa vybralo skorším vlakom do Rakúska. Napriek tomu sa nájde zopár, ktorí nastúpia s nami. Dvojica potmavších mužov sa zloží hneď vedľa.

Fotoreportáž: SNP na Sahare

Fotoreportáž: SNP na Sahare

.boris Németh .foto 29.08.2015

Vo vojenskom priestore Sahara na Záhorí dobrovoľníci pred piatimi rokmi zrekonštruovali bitku slovenských povstalcov s nemeckými vojakmi pri Krupine v októbri 1944.

Monarchs

Monarchs

.martin Červeňanský .juraj Kušnierik .foto 26.08.2015

Pred 20 rokmi vznikol klub amerického futbalu Bratislava Monarchs. Dnes na jeho zápasy chodí viac divákov ako na Slovan.

Dubčekova šesťdesiatosmička

Dubčekova šesťdesiatosmička

.miroslav Zajíc .róbert Csere .foto 19.08.2015

Čo robila hlavná osobnosť Pražskej jari v pamätnom roku okrem fotografovania straníckych pohlavárov z bratských komunistických krajín.