Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.tvár týždňa
Nobelov odkaz na druhú

Nobelov odkaz na druhú

.matúš Dávid .spoločnosť .tvár týždňa 07.10.2018

Osudy odvážnych sa opäť raz stali mementom. Signál, ktorý vyslala Švédska akadémia neudelením tohtoročnej Nobelovej ceny za literatúru, ešte zvýraznilo rozhodnutie nórskeho Nobelovho výboru. Sexuálne násilie je totiž zbraňou neprípustnou tak v čase vojny, ako aj v období mieru. Nezabudol na to svet?

Odbornosť nie je nadovšetko

Odbornosť nie je nadovšetko

.marína Gálisová .slovensko .tvár týždňa 22.09.2018

Lucia Žitňanská, ktorá koncom minulého týždňa odišla z Poslaneckého klubu Most-Híd, pôsobí dojmom smutnej, rezignovanej ženy. Až je človek v rozpakoch, keď má voči nej zaujať kritický postoj. No sú veci, ktoré treba povedať.

Unavený matador Jean-Claude Juncker

Unavený matador Jean-Claude Juncker

.alexandra Minich .svet .tvár týždňa 16.09.2018

Namiesto pozdravu bozkával premiérom a prezidentom čelá, rukou im šuchoril vlasy a pred novinármi trúsil poznámky, ktoré boli zaručeným ťahúňom reportáží. Dnes si skôr robí žarty sám zo seba – z podlomeného zdravia aj z toho, že z vedenia európskeho kabinetu je už unavený. Jean-Claude Juncker.

Alexander, Ruslan a smrť číslo 15

Alexander, Ruslan a smrť číslo 15

.filip Olšovský .svet .tvár týždňa 09.09.2018

Štrnásť. Také bolo ešte začiatkom minulého roka číslo mŕtvych na anglickom území, ktorých smrť tajné služby pripisovali Rusku. Úlohou Alexandra Petrova a Ruslana Boširova bolo toto číslo zvýšiť. Dnes už o tom nie je pochýb.

Európsky hráč

Európsky hráč

.matúš Baňovič .šport .tvár týždňa 02.09.2018

Je to historický úspech trnavského futbalu. Spartak Trnava prvýkrát postúpil do Európskej ligy. Výrazne mu v tom pomohla letná posila na hosťovaní. Slovenský reprezentant a dlhoročný hráč Viktorie Plzeň Marek Bakoš.

Odomykáme: Brutálny Mikita

Odomykáme: Brutálny Mikita

.filip Olšovský .šport .tvár týždňa 13.08.2018

Na začiatku bol spôsob jeho hry brutálny. Často ho vylučovali, lebo hral zbytočne tvrdo. Neskôr sa však Stan Mikita zmenil, stal sa z neho brutálny hokejista. Brutálny v zmysle neskutočný, výnimočný, jeden z najlepších.

Záchranca nespokojných Maďarov?

Záchranca nespokojných Maďarov?

.matúš Baňovič .slovensko .tvár týždňa 28.07.2018

Práve prebieha pravý čas pre politikov, ktorí chcú uspieť v parlamentných voľbách, aby sa dostali viac na svetlo sveta. O to sa práve snaží aj Zsolt Simon so svojím maďarským projektom. Má v tom šancu?

Boris je preč. Koľko vydrží Jeremy?

Boris je preč. Koľko vydrží Jeremy?

.filip Olšovský .svet .tvár týždňa 14.07.2018

Brexit sa blíži, ministri odstupujú a vyznať sa v britskej politike je z týždňa na týždeň ťažšie. Čo sa to v ostrovnej krajine deje a čo je zač nový minister zahraničia, ktorý minulý týždeň nahradil Borisa Johnsona?

Príbeh dvojitého agenta Skripaľa

Príbeh dvojitého agenta Skripaľa

.marína Gálisová .spoločnosť .tvár týždňa 17.03.2018

Začiatkom marca bol v britskom mestečku Salisbury otrávený Rus s britským pasom. Obeťou bola aj jeho dcéra a britský policajt. Otrávil ich nervový plyn ruskej výroby Novičok. Kto je záhadný Sergej Skripaľ? Ponúkame Vám text z marca tohto roka.

Pravda je stále len jedna

Pravda je stále len jedna

.martin Mojžiš .slovensko .tvár týždňa 10.03.2018

Všetci sme vedeli, že na túto stranu a vládu sa toho objaví ešte oveľa viac, než sa prevalilo doteraz. Ale netušili sme, že to bude tak rýchlo a tak presvedčivo. Až do chvíle, kým pred novinárov nepredstúpil Vasiľ Špirko.