Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.téma
.týždeň

Plyn je pre Rusko zbraňou

. .časopis .téma 18.01.2009

Rozhovor s ukrajinským expertom na energie Michalom Gončarom

.týždeň

Hlubokyj nuľ

. .časopis .téma 17.01.2009

Dobrodruhovia zvyknú putovať k prameňom Amazonky. Svojráznou však môže byť v tejto dobe aj výprava smerom k „prameňom“ plynovodu, proti zastavenému toku na ukrajinsko-ruskú hranicu, 1 750 kilometrov z Bratislavy. Nekonečná žírna černozem, sušené rybky v bufete na colnici a zlaté zuby v chrupe riaditeľov kompresných staníc tranzitného plynovodu. Vitajte v Sumskej oblasti!

.týždeň

Blackout

.gabriel Beer . .časopis .téma 17.01.2009

Hneď v prvý deň rusko-ukrajinskej blokády plynu minister hospodárstva oznámil, že hrozí blackout. Teda celoplošný výpadok dodávky elektrického prúdu. Ten mal ospravedlniť znovunaštartovanie druhého bloku jadrovej elektrárne V1 v Jaslovských Bohuniciach.

.týždeň

Kto je na vine?

. .časopis .téma 17.01.2009

Slovensko už dva týždne počíta dni, dokedy ešte krajine vydržia dodávky plynu. Premiér Robert Fico musel prosiť v Kyjeve a Moskve na smrť rozhádaných politikov, aby sa aspoň trochu umúdrili a pustili nám kvapku plynu na prežitie. Kto nesie zodpovednosť za to, že sme sa ocitli v takejto ponižujúcej situácii?

.týždeň

Jeho morálny zápas

. .časopis .téma 10.01.2009

Ako prezident urobil George Bush mnohé chyby. No medzi mnohými Američanmi si získaval rešpekt postojmi v oblasti takzvaných kultúrnoetických tém.

.týždeň

Smoliar a jeho Big Government

.martin Hanus . .časopis .téma 10.01.2009

Dnešné hodnotenia Bushovej éry, a to aj zo strany mnohých spriatelených republikánov v USA, vyznievajú veľmi nelichotivo.Netreba však zabudnúť, že George Bush je predovšetkým smoliar. Heslá: al-Káida, hurikán Katrina, finančná kríza...

.týždeň

Ako zlyhal náš prezident

.tom Piatak . .časopis .téma 10.01.2009

O tom, že George Bush v úrade prezidenta zlyhal, niet pochýb. Úrad opúšťa s najnižším ratingom podpory, aký bol kedy nameraný. Američania vo veku 18 až 30 rokov, ktorí počas prezidenta Busha „politicky dospeli“, sú z republikánskej strany rozčarovaní a výsledkom je, že sa stali silnou voličskou základňou demokratickej strany.

.týždeň

Moja cena za Irak

.vladimír Palko . .časopis .téma 10.01.2009

Spojené štáty americké boli pre mňa za komunizmu nádejou na budúcu slobodu. Ani po roku 1989 som asi desaťročie nemal s politikou USA žiadny problém.

.týždeň

Náš postoj sa oplatil

.mikuláš Dzurinda . .časopis .téma 10.01.2009

Nad cenou, akú som zaplatil za podporu vojny v Iraku, som hlbšie nerozmýšľal. Jednak je mi jasné, že sa to nedá odmerať, jednak – a to je podstatné – Irak bol a je pre mňa vecou vernosti hodnotám a vecou princípu, nie kalkulácie.

.týždeň

Good Bye, Bush

. .časopis .téma 10.01.2009

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. George W. Bush prišiel v januári 2001 do svojho úradu s cieľom viac sa starať o vlastnú krajinu a menej o veci, ktoré môžu riešiť iní.