Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.téma
Šimon Jeseňák: Je politika iba reality show?

Šimon Jeseňák: Je politika iba reality show?

.šimon Jeseňák .témy .téma

Peter Pellegrini kosí trávnik, vešia záclony, sadí zemiaky. V predvolebnom videu dnes už minister školstva tvrdí, že s menom Branislav Gröhling sa nám musia spojiť dve veci: vyprážané rezne a sladkosti. Expremiér Igor Matovič fotí chlieb s cibuľou. Realita 21. storočia. No nie nóvum.

Politický marketér Novota: Voľby sú stále viac otázkou pocitov

Politický marketér Novota: Voľby sú stále viac otázkou pocitov

.marína Gálisová .rozhovory .téma

Politici a dav, to bola vždy výbušná kombinácia, a potom k nej pribudli sociálne siete. Je tu koniec demokracie ako zápasu ideí? Má politika ešte obsah, alebo je prázdna? Odpovedá Michal Novota, znalec politických dejín a politického marketingu.

Martin Mojžiš: O čo ide generálnemu prokurátorovi a inšpekcii?

Martin Mojžiš: O čo ide generálnemu prokurátorovi a inšpekcii?

.martin Mojžiš .témy .téma

Obvinenie Miroslava Výboha, neoficiálnej pravej ruky Roberta Fica, by pred dvomi rokmi spôsobilo zemetrasenie. Dnes, keď vo vyšetrovacej väzbe sedia Bödör, Brhel, Kováčik, Gašpar, Pčolinský a ďalší, je to vcelku obyčajná správa. Dôležitá, ale nie prevratná. Tou bude až prípadné zadržanie Fica.

Jaroslav Spišiak: Ak obetujú ministra vnútra, bude to tragédia

Jaroslav Spišiak: Ak obetujú ministra vnútra, bude to tragédia

.štefan Hríb .témy .téma

V minulosti bol šéfom polície, dnes je poradcom ministra vnútra. Tvrdí, že na Slovensku nešlo nikdy o vojnu policajtov, ale o spor spravodlivosti a jej nepriateľov. Tak ako dnes. Jaroslav Spišiak.

Téma .týždňa: Strach, hnev a antivax

Téma .týždňa: Strach, hnev a antivax

.týždeň .témy .téma

Spoločnost je rozdelená. Ulice, ale aj sociálne siete vzbĺkli hnevom. Ako nájsť východisko z chaosu, ktorý je spôsobený iracionálnym strachom? Aj na to budeme hľadať odpovede v nasledujúcich textoch.

Téma .týždňa: Ja som optimista

Téma .týždňa: Ja som optimista

.týždeň .témy .téma

Minulú nedeľu večer ešte stihol zaspievať pieseň Ja som optimista, poklonil sa a zomrel. Jeho odchod bol v niečom symbolický. Milan Lasica (1940 – 2021) zomrel na pódiu, ktorému zasvätil celý život. Svojím neopakovateľným humorom vlieval do nášho sveta nádej a optimizmus.

Téma .týždňa: Urobiť spravodlivosti zadosť...

Téma .týždňa: Urobiť spravodlivosti zadosť...

.týždeň .témy .téma

Keď spravodlivosť musí prosiť o dôveru občanov, koho a o čo budú musieť prosiť obete nespravodlivosti? Bude výsledkom reforiem iba potreba ďalších reforiem?

Téma .týždňa: Méta X

Téma .týždňa: Méta X

.týždeň .témy .téma

Všetci už chceme covidové obmedzenia nechať v minulosti. Je táto méta dosiahnuteľná? Niekde ju už dosahujú a ľudia tam začínajú normálne žiť. Napodobníme ich?

Téma .týždňa: Bola to výstraha?

Téma .týždňa: Bola to výstraha?

.týždeň .témy .téma

Tornádo v Česku, to znie ako titulok z uhorkovej sezóny v nezodpovednom bulvári. Žiaľ, bola to surová realita obrovskej ničivej sily. Prečo sa niečo také strhlo a čo to znamená pre budúcnosť?

Téma .týždňa: Cesta k spravodlivosti

Téma .týždňa: Cesta k spravodlivosti

.týždeň .témy .téma

Je šanca, že páchatelia vraždy dvoch mladých ľudí budú potrestaní a spravodlivosť bude nastolená. Ide však aj o obnovenie dôvery v súdnictvo a v právny systém.