Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.téma
.týždeň

Začalo to pivo

.peter Šoltés .redakcia .časopis .téma 15.11.2008

Pri uvažovaní nad tým, do akej miery stáročia strávené vedľa seba premiešali zvyky, mentalitu a kuchyňu Slovákov a

.týždeň

Tak trochu fašisti

.časopis .téma 15.11.2008

Netvrdím, že humbuk, ktorý nastal po tom, ako prišli do provinčného mestečka Kráľovský Chlmec na riadne ohlásenú akciu fešáci z

.týždeň

Bláznom navzdory

.časopis .téma 15.11.2008

Môže to byť ešte horšie? Slovensko-maďarské vzťahy dosiahli v

.týždeň

Streets of Philadelphia

.tomáš Gális .časopis .téma 07.11.2008

Je utorok 4. novembra. Ráno vyrážame z pobrežia smerom na východ. Po 60 míľach prejdeme Most Benjamina Franklina a zrazu sme vo Filadelfii, v bývalom hlavnom meste, v ktorom sa zrodila americká nezávislosť.

.týždeň

Obama Day vo Washingtone

.juraj Droba .washington .časopis .téma 07.11.2008

Americká politika ma baví, odkedy som USA navštívil ako študent v roku 1992. Práve vrcholila púť Billa Clintona do Bieleho domu. Odvtedy sa veľa zmenilo, záujem o americkú politiku zostal. A tak som na posledných pár dní pred voľbami vycestoval priamo do centra diania, Washingtonu, D. C.

.týždeň

Je to veľký výsledok pre krajinu

.jozef Majchrák .jakub Kratochvíl .časopis .téma 07.11.2008

Jan Surotchak, Američan žijúci na Slovensku, je členom organizácie Republicans Abroad, ktorá združuje členov Republikánskej strany žijúcich v zahraničí.

.týždeň

Černosi v Amerike

.časopis .téma 07.11.2008

Skvele rečnil, mal ohromný spoločenský vplyv a bol čierny. Nebol ani prvým prezidentom, ani kongresmanom, ani sudcom Najvyššieho súdu a predsa mal výrazný politický vplyv. Počínajúc Abrahamom Lincolnom radil šiestim americkým prezidentom.

.týždeň

Show must go on

.štefan Hríb .časopis .téma 07.11.2008

Mali to byť najdôležitejšie voľby za posledné desaťročia. Malo ísť o spor minulosti s budúcnosťou. Nakoniec to boli najmä preteky povrchných sympatií, banálnych sľubov a strachu z recesie. Amerika 2008 bola naozaj o jednej dôležitej zmene, ale ešte viac o únave z Busha a ekonomickej kríze.