Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.školstvo
Prepadnutie sa nekoná

Prepadnutie sa nekoná

.denisa Gdovinová .spoločnosť .školstvo 30.04.2017

V reforme Učiace sa Slovensko je aj návrh, aby žiaci na prvom stupni nemohli prepadávať. Čo na takýto návrh ministerstva hovorí riaditeľka Základnej školy v Bystranoch Júlia Čurillová?

Burjan, Kočan a Gröhling: Reforma či Plavčanov zdržiavací manéver?

Burjan, Kočan a Gröhling: Reforma či Plavčanov zdržiavací manéver?

.martin Mojžiš .filip Olšovský .slovensko .školstvo 01.04.2017

Nedávno bol zverejnený materiál Učiace sa Slovensko, ústredný plán pre „najväčšiu reformu školstva za posledných 25 rokov“, ako ju avizoval minister Plavčan. Aký je? A je vôbec šanca, že sa zrealizuje?

Neznechuťme deťom históriu

Neznechuťme deťom históriu

.anton Vydra .spoločnosť .školstvo 19.03.2017

Na stôl najskôr položí dve kôpky kníh. Prvá je vysoká, druhá nízka. Prvú tvoria rôzne české učebnice, druhú všetky slovenské. Dejepis učí 25 rokov, no dnes už bez učebníc. Vladimíra Porgesová.

Aké sú naše učebnice dejepisu

Aké sú naše učebnice dejepisu

.hana Chorvátová .spoločnosť .školstvo 19.03.2017

Po voľbách v roku 2016, keď sa do parlamentu dostali aj kotlebovci, sa veľa hovorilo aj o vyučovaní dejepisu. S tým nesúvisia len dotácie vyučovacích hodín, ale aj učebnice. Z čoho sa učia naše deti?

Lego: farebné učenie

Lego: farebné učenie

.anton Vydra .spoločnosť .školstvo 19.02.2017

Lego je fenomén, hra detí a ich rodičov. Malé farebné tehličky s výbežkami, ktoré zapadajú jedna do druhej, sa časom stali aj vzdelávacím prostriedkom. Komenského schola ludus pri nich nadobúda nový rozmer.

Generácie skype

Generácie skype

.denisa Gdovinová .lifestyle .školstvo 19.02.2017

Skutoční migranti sme tu my! Hlásali prednedávnom slovenskí študenti študujúci v zahraničí, keď podporovali štrajkujúcich učiteľov. Tí najlepší odchádzajú zo Slovenska a štát zaznamenáva stratu. Ale stratu utrpia aj tí, ktorí tieto šikovné deti odchovali. Ich rodičia.

Slovo alebo číslo?

Slovo alebo číslo?

.veronika Pavlíková Klindová .spoločnosť .školstvo 29.01.2017

Ruku hore, kto si nevie predstaviť polrok bez vysvedčenia plného známok. Niektorí však veria, že slovo je viac ako číslo a len vďaka slovu budú mať žiaci jasno v tom, kým v skutočnosti sú.

Povinná maturita z matematiky?

Povinná maturita z matematiky?

.denisa Gdovinová .martin Mojžiš .časopis .školstvo 30.10.2016

Nedávno zverejnila Slovenská matematická spoločnosť výzvu, v ktorej požaduje zavedenie povinnej maturity z matematiky. O tom, či by išlo o krok správnym smerom, sme hovorili s Dušanom Švedom, Zbyňkom Kubáčkom a Zuzanou Munkovou.

.týždeň

Chceme vedieť viac?

.časopis .školstvo 13.04.2014

Dlhodobo patrí k našim najlepším odborníkom v oblasti školstva. Na začiatku tohto roka spustila spolu s niekoľkými spolupracovníkmi kampaň Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku. Zuzana Zimenová.

.týždeň

Škôlky pre Keňu

.branislav Pupala .časopis .školstvo 19.01.2014

Koncoročné televízne obrazovky boli takmer zasypané informáciami o tom, ako našinec pomáha zaostalým kútom sveta, ich zúboženým a trpiacim ľuďom. Televíznym symbolom sa stala najmä Keňa. Jediný pocit, ktorý sa ma pri zachytení týchto šotov zmocňoval, bol pocit trápnosti.