Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.polemika
David Attenborough: Vidieť svet,  jeho postupný pád a svetlo na konci tunela

David Attenborough: Vidieť svet, jeho postupný pád a svetlo na konci tunela

.daniel Hevier ml. .spoločnosť .polemika 12.09.2021

Môžeme to vnímať ako odkaz, posolstvo, testament, no najmä ako varovanie od človeka, ktorý precestoval celý svet a videl jeho rozmanitosť, ktorú si teraz sami ničíme. Slávny prírodovedec a filmár David Attenborough nakrútil pravdepodobne svoj posledný dokument A Life on Our Planet.

Martin Mojžiš v polemike: Človek proti prírode?

Martin Mojžiš v polemike: Človek proti prírode?

.martin Mojžiš .spoločnosť .polemika 12.09.2021

Keď som sa prvý raz dopočul o novom filme Davida Attenborougha A Life on our Planet, hneď som vedel, že o ňom nikdy nebudem chcieť písať. Ale tušil som, že raz o ňom niekto napíše do .týždňa pochvalnú recenziu a chtiac-nechtiac budem musieť reagovať.

Prečo radšej nie?

Prečo radšej nie?

.marína Gálisová .názory .polemika 28.06.2020

Keď hneď na začiatok napíšem, že som pro life, asi sa rovno opýtate, o čom to bude polemika? Áno, som pro life. A nemyslím, že by sa mala súčasná legislatíva výrazne meniť. Ani návrhom zákona z dielne OĽaNO.

Michal Oláh: Potratov sa nedotýkajte!

Michal Oláh: Potratov sa nedotýkajte!

.michal Oláh .názory .polemika 28.06.2020

Hovoriť o potratoch je pre politikov adrenalínový šport. Pri najmenšom pokuse zmeniť interrupčnú legislatívu sú terčom zosmiešňovania a iracionálneho strachu oponentov. Problém pritom nie je konzervatívny ani liberálny, ale ľudský.

.týždeň

Má mať riaditeľ pedagogické vzdelanie?

.redakcia .spoločnosť .polemika 22.05.2017

Dokument Učiace sa Slovensko prišiel s odvážnym návrhom – riaditeľ školy by nemusel mať pedagogické vzdelanie. Treba postaviť na čelo škôl radšej manažérov než učiteľov?

.týždeň

Trpí dieťa v jasliach?

.redakcia .spoločnosť .polemika 26.02.2017

Kontroverzný jasličkový zákon, ktorý reguluje fungovanie súkromných jaslí, prešiel v parlamente aj napriek vetu prezidenta Kisku. Zároveň rozprúdil debatu o tom, ako takáto raná socializácia ovplyvňuje vzťah detí a matiek.

.týždeň

Otvoríme trh práce cudzincom?

.redakcia .slovensko .polemika 12.02.2017

Nezamestnanosť sa zmenšuje a s ňou aj okruh ľudí, medzi ktorými by si firmy mohli vyberať zamestnancov. Priemysel volá po prilákaní pracovníkov z cudziny. No táto možnosť medzi politikmi, ekonómami a občanmi nie je prijímaná bez výhrad.

Bola to dobrá ombudsmanka?

Bola to dobrá ombudsmanka?

.redakcia .slovensko .polemika 05.02.2017

V Národnej rade dnes popoludní zvolia nového ombudsmana. Jane Dubovcovej sa končí päťročné funkčné obdobie verejnej ochrankyne práv. Ako si bývalá sudkyňa a poslankyňa za SDKÚ počínala v tejto funkcii?

.týždeň

Obmedzenia prejavu? Neúčinné a zneužiteľné!

.lukáš Krivošík .časopis .polemika 20.11.2016

Medzi ľuďmi, ktorí si hovoria „liberáli“, sa šíri veľmi neliberálny trend. Pod ušľachtilou zámienkou „boja proti extrémizmu“ a heslom „sloboda prejavu má medze“ sa otvára široký priestor pre politické zneužívanie.

.týždeň

Adolf Hitler vs. Larry Flynt

.ondrej Dostál .časopis .polemika 20.11.2016

Na otázku, kde sú hranice slobody prejavu, existujú dve základné odpovede. Podľa jednej možno obmedziť či zakázať iba také prejavy, ktoré priamo a bezprostredne vyzývajú na násilie.

  • 1
  • 1. stránka z 4
  • 2
  • 3
  • 4