Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.polemika
.týždeň

Dokáže ešte KDH vstať z popola?

.milan Majerský .juraj Šúst .časopis .polemika

Nedostala sa do parlamentu, jej vedenie odstúpilo a nikto ju nenazve inak ako skostnatená. KDH si bude o mesiac na straníckom sneme voliť nové vedenie. Dokáže nový predseda hnutie obrodiť? Alebo bude júnový snem posledný?

.týždeň

Kariéra či dieťa? Alebo aj dieťa, aj kariéra?

.simona Petrík .anna Verešová .časopis .polemika

Nezávislú poslankyňu Simonu Petrík nepustili do rokovacej sály parlamentu s päťmesačným dieťaťom. 

.týždeň

Je House of Cards nebezpečný seriál?

.filip Olšovský .michal Novota .časopis .polemika

Poľská režisérka Agnieszka Holland režírovala dve časti poslednej série známeho seriálu House of Cards. V rozhovore pre Denník N tvrdí, že seriál je svojím cynickým ...

.týždeň

Nerómsky splnomocnenec pre Rómov?

.peter Pollák .miroslav Pollák .časopis .polemika

Novým splnomocnencom vlády pre rómske komunity sa stal Neróm Ábel Ravasz. Je dobré, ak na čele tohto špecifického úradu nie je príslušník rómskej národnosti?

.týždeň

Malo zmysel testovať deviatakov?

.zuzana Zimenová .vladimír Burjan .časopis .polemika

Keď Zuzana Zimenová spísala na svojom blogu deväť dôvodov, prečo tento rok vynechať Testovanie 9, strhla sa zaujímavá debata. 

.týždeň

Nebezpečenstvo idealizovania prírody

.robert Royal .časopis .polemika

Encyklika svätého otca Františka Laudato Si vyvoláva polemiky, ktoré neraz vyznievajú skôr politicky než teologicky. Nie všetky spory majú zmysel. Napriek tomu si myslím, že treba poukázať nielen na silné, ale aj slabšie stránky tejto encykliky.

.týždeň

Laudato Si – konečně!

..marek Orko Vácha .časopis .polemika

Mým prvním dojmem z encykliky je velké nadšení a myslím, že ve vztahu katolické církve k ochraně životního prostředí se bude mluvit o době „před“ a „po“ 18. červnu 2015. Laudato Si je dokument, na který mnozí věřící i nevěřící dlouho čekali a jsem moc rád, že tento text přišel a že přišel v této podobě.

.týždeň

Referendum: Ísť či neísť? (III.)

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .štefan Hríb .časopis .polemika

Referendum o rodine vyvolalo intenzívnu diskusiu. Polemika prebieha aj v našej redakcii. Rozhodli sme sa nenechať si ju len pre seba. Tento týždeň vám prinášame záverečnú dvojicu názorov.

.týždeň

Referendum: Ísť či neísť? (II.)

.fero Múčka .časopis .polemika

Referendum o rodine vyvolalo intenzívnu diskusiu. Polemika prebieha aj v našej redakcii. Rozhodli sme sa nenechať si ju len pre seba. Dnes vám prinášame druhú časť debaty redaktorov .týždňa, v budúcom čísle nájdete záverečnú dvojicu názorov.

.týždeň

Referendum: Ísť, či neísť? (I.)

.lukáš Krivošík .časopis .polemika

Blížiace sa referendum, ktoré iniciovala Aliancia za rodinu, vyvolalo pomerne intenzívnu spoločenskú diskusiu. Polemika prebieha aj v redakcii nášho časopisu. Rozhodli sme sa nenechať si ju len pre seba, ale sprostredkovať ju aj vám čitateľom. V týždňoch, ktoré zostávajú do referenda, preto uverejníme k tejto téme názory viacerých redaktorov .týždňa.

  • 1
  • 2
  • 2. stránka z 4
  • 3
  • 4