Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.polemika
.týždeň

Áno. Nie.

.martin Hanus .časopis .polemika 16.06.2013

Bruno, beriete si tu prítomného Vincenta za manžela? Áno. Francúzska vláda minulý mesiac presadila homosexuálne manželstvá. Ale prekvapivo silná časť krajiny hovorí Nie. Prinášame odlišné názory dvoch slovenských osobností.

.týždeň

Stávka o Fica

.martin Hanus .jaroslav Daniška .časopis .polemika 08.04.2013

Martin Hanus a Jaroslav Daniška sa v redakcii dlho sporili, či bude Robert Fico kandidovať za prezidenta. Napokon sa rozhodli staviť o fľašu koňaku – ak premiér bude tento rok kandidovať, vyhrá Hanus, ak nebude, vyhrá Daniška. Viac o predmete ich stávky v redakčnej polemike.

.týždeň

Bonnano a Štefan Hríb

.časopis .polemika 31.03.2013

Do redakcie sme dostali podpísaný list od piatich účastníkov známej akcie v bare Bonanno. Vzhľadom na význam ich funkcií ho uverejňujeme spolu s reakciou Štefana Hríba.

.týždeň

George Bush neuhol

.štefan Hríb .časopis .polemika 17.03.2013

Hoci rešpektujem kritikov vojny v Iraku, ani odstup desiatich rokov, ani poznanie, že správy západných tajných služieb o zbraniach hromadného ničenia sa nepotvrdili a dokonca ani ťaživý povojnový vývoj nezmenili môj pôvodný názor, že rozhodnutie odstrániť Saddámov režim bolo správne. Mám na to tri dôvody: prvý sa týka zodpovednosti, druhý geopolitiky, a tretí elementárneho zla.

.týždeň

Americká katastrofa

.martin Hanus .časopis .polemika 17.03.2013

Dá sa spätne niečo uviesť na obhajobu vojny, o ktorej aj šéfideológ Bushovej éry Karl Rove povedal, že bola veľkou chybou? Azda len toľko, že bez 11. septembra by USA asi na Irak nezaútočili a že pravým cieľom zvrhnutia Saddáma naozaj nemusela byť ropa. No americký útok na Irak bol viac než len chybou, bola to katastrofa.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 4. stránka z 4