Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.polemika
.týždeň

Laudato Si – konečně!

..marek Orko Vácha .časopis .polemika 20.07.2015

Mým prvním dojmem z encykliky je velké nadšení a myslím, že ve vztahu katolické církve k ochraně životního prostředí se bude mluvit o době „před“ a „po“ 18. červnu 2015. Laudato Si je dokument, na který mnozí věřící i nevěřící dlouho čekali a jsem moc rád, že tento text přišel a že přišel v této podobě.

.týždeň

Referendum: Ísť či neísť? (III.)

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .štefan Hríb .časopis .polemika 01.02.2015

Referendum o rodine vyvolalo intenzívnu diskusiu. Polemika prebieha aj v našej redakcii. Rozhodli sme sa nenechať si ju len pre seba. Tento týždeň vám prinášame záverečnú dvojicu názorov.

.týždeň

Referendum: Ísť či neísť? (II.)

.fero Múčka .časopis .polemika 25.01.2015

Referendum o rodine vyvolalo intenzívnu diskusiu. Polemika prebieha aj v našej redakcii. Rozhodli sme sa nenechať si ju len pre seba. Dnes vám prinášame druhú časť debaty redaktorov .týždňa, v budúcom čísle nájdete záverečnú dvojicu názorov.

.týždeň

Referendum: Ísť, či neísť? (I.)

.lukáš Krivošík .časopis .polemika 17.01.2015

Blížiace sa referendum, ktoré iniciovala Aliancia za rodinu, vyvolalo pomerne intenzívnu spoločenskú diskusiu. Polemika prebieha aj v redakcii nášho časopisu. Rozhodli sme sa nenechať si ju len pre seba, ale sprostredkovať ju aj vám čitateľom. V týždňoch, ktoré zostávajú do referenda, preto uverejníme k tejto téme názory viacerých redaktorov .týždňa.

.týždeň

O synode

.vladimír Palko .terézia Rončáková .časopis .polemika 25.10.2014

V Ríme sa skončila biskupská synoda o rodine, ktorá vzbubila veľké očakávania, ale aj obavy a diskusie. O názor na jej závery sme požiadali bývalého politika, katolíckeho intelektuála Vladimíra Palka a publicistku Teréziu Rončákovú, ktorá prednáša na Katolíckej univerzite v Ružomberku.

.týždeň

Diskusia o referende

.redakcia .časopis .polemika 31.08.2014

Aliancia za rodinu odovzdala minulý týždeň prezidentovi 400-tisíc podpisov za vypísanie referenda. Referendové otázky vyvolávajú polemiku, či ich znenie zasahuje do základných ľudských práv. K tejto téme prinášame názor dvoch politikov, ktorí sú zároveň aj právnikmi.

.týždeň

Majú Slováci na olympiádu?

.martin Hanus .časopis .polemika 10.08.2013

Nádeje poľsko-slovenskej olympiády síce skôr upadajú, no diskusia, ktorú vyvolala spoločná kandidatúra, otvorila viacero zaujímavých sporov. Jednotní nie sme ani v .týždni. Prinášame polemiku oboch zástupcov šéfredaktora o tom, či takéto podujatie patrí na Slovensko.

.týždeň

Prečo tu žiť alebo nežiť

.časopis .polemika 04.08.2013

Štefan Hríb v editoriali (.týždeň 29/2013) hľadal odpoveď na provokatívnu otázku, ktorú mu položil hudobník a architekt Matúš Vallo: Prečo tu žiť? Ukázalo sa, že táto otázka zaujíma veľa našich čitateľov. Otvárame preto diskusiu, v ktorej sa hľadajú dôvody, prečo tu ostať, prečo sa sem vrátiť alebo, prečo tu už viac nežiť.

.týždeň

Antropologická kontrarevolúcia

.vladimír Palko .časopis .polemika 16.06.2013

„Je to antropologická revolúcia,“ povedala o zákone o manželstvách osôb rovnakého pohlavia ministerka Christiane Taubirová. Táto revolúcia prebieha už dlhé roky na celom Západe, jej cieľom je kompletná výmena morálky v otázkach rodiny a ochrany ľudského života. Manželstvá gayov vo Francúzsku sú len ďalšou kapitolou, i keď nesmierne významnou.

.týždeň

Teológia voyerizmu

.michal Havran ml. .časopis .polemika 16.06.2013

Najskôr niekoľko spresnení o demonštráciách za „tradičnú rodinu", ktoré sa uskutočnili v Paríži proti dnes už schválenému zákonu „manželstva pre všetkých". Na Slovensku sa objavili články o údajnom neinformovaní čitateľov o takých zásadných udalostiach. Ich autori sú zrejme presvedčení, že je to výsledok nejakého homoliberálneho sprisahania médií. Pretože homosexuáli majú, podobne ako židia v minulosti, zvrátené správanie, sú bez zábran, z čoho vyplýva ich moc a vplyv. Napríklad 26. mája malo byť v uliciach milión ľudí. V skutočnosti ich počet odhadla aj pravicová tlač, naklonená odporcom zákona, na 260 000, zatiaľ čo polícia hovorila o 160 000.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 3. stránka z 4
  • 4