Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.polemika
.týždeň

O synode

.vladimír Palko .terézia Rončáková .časopis .polemika

V Ríme sa skončila biskupská synoda o rodine, ktorá vzbubila veľké očakávania, ale aj obavy a diskusie. O názor na jej závery sme požiadali bývalého politika, katolíckeho intelektuála Vladimíra Palka a publicistku Teréziu Rončákovú, ktorá prednáša na Katolíckej univerzite v Ružomberku.

.týždeň

Diskusia o referende

.redakcia .časopis .polemika

Aliancia za rodinu odovzdala minulý týždeň prezidentovi 400-tisíc podpisov za vypísanie referenda. Referendové otázky vyvolávajú polemiku, či ich znenie zasahuje do základných ľudských práv. K tejto téme prinášame názor dvoch politikov, ktorí sú zároveň aj právnikmi.

.týždeň

Majú Slováci na olympiádu?

.martin Hanus .časopis .polemika

Nádeje poľsko-slovenskej olympiády síce skôr upadajú, no diskusia, ktorú vyvolala spoločná kandidatúra, otvorila viacero zaujímavých sporov. Jednotní nie sme ani v .týždni. Prinášame polemiku oboch zástupcov šéfredaktora o tom, či takéto podujatie patrí na Slovensko.

.týždeň

Prečo tu žiť alebo nežiť

.časopis .polemika

Štefan Hríb v editoriali (.týždeň 29/2013) hľadal odpoveď na provokatívnu otázku, ktorú mu položil hudobník a architekt Matúš Vallo: Prečo tu žiť? Ukázalo sa, že táto otázka zaujíma veľa našich čitateľov. Otvárame preto diskusiu, v ktorej sa hľadajú dôvody, prečo tu ostať, prečo sa sem vrátiť alebo, prečo tu už viac nežiť.

.týždeň

Antropologická kontrarevolúcia

.vladimír Palko .časopis .polemika

„Je to antropologická revolúcia,“ povedala o zákone o manželstvách osôb rovnakého pohlavia ministerka Christiane Taubirová. Táto revolúcia prebieha už dlhé roky na celom Západe, jej cieľom je kompletná výmena morálky v otázkach rodiny a ochrany ľudského života. Manželstvá gayov vo Francúzsku sú len ďalšou kapitolou, i keď nesmierne významnou.

.týždeň

Teológia voyerizmu

.michal Havran ml. .časopis .polemika

Najskôr niekoľko spresnení o demonštráciách za „tradičnú rodinu", ktoré sa uskutočnili v Paríži proti dnes už schválenému zákonu „manželstva pre všetkých". Na Slovensku sa objavili články o údajnom neinformovaní čitateľov o takých zásadných udalostiach. Ich autori sú zrejme presvedčení, že je to výsledok nejakého homoliberálneho sprisahania médií. Pretože homosexuáli majú, podobne ako židia v minulosti, zvrátené správanie, sú bez zábran, z čoho vyplýva ich moc a vplyv. Napríklad 26. mája malo byť v uliciach milión ľudí. V skutočnosti ich počet odhadla aj pravicová tlač, naklonená odporcom zákona, na 260 000, zatiaľ čo polícia hovorila o 160 000.

.týždeň

Áno. Nie.

.martin Hanus .časopis .polemika

Bruno, beriete si tu prítomného Vincenta za manžela? Áno. Francúzska vláda minulý mesiac presadila homosexuálne manželstvá. Ale prekvapivo silná časť krajiny hovorí Nie. Prinášame odlišné názory dvoch slovenských osobností.

.týždeň

Stávka o Fica

.martin Hanus .jaroslav Daniška .časopis .polemika

Martin Hanus a Jaroslav Daniška sa v redakcii dlho sporili, či bude Robert Fico kandidovať za prezidenta. Napokon sa rozhodli staviť o fľašu koňaku – ak premiér bude tento rok kandidovať, vyhrá Hanus, ak nebude, vyhrá Daniška. Viac o predmete ich stávky v redakčnej polemike.

.týždeň

Bonnano a Štefan Hríb

.časopis .polemika

Do redakcie sme dostali podpísaný list od piatich účastníkov známej akcie v bare Bonanno. Vzhľadom na význam ich funkcií ho uverejňujeme spolu s reakciou Štefana Hríba.

.týždeň

George Bush neuhol

.štefan Hríb .časopis .polemika

Hoci rešpektujem kritikov vojny v Iraku, ani odstup desiatich rokov, ani poznanie, že správy západných tajných služieb o zbraniach hromadného ničenia sa nepotvrdili a dokonca ani ťaživý povojnový vývoj nezmenili môj pôvodný názor, že rozhodnutie odstrániť Saddámov režim bolo správne. Mám na to tri dôvody: prvý sa týka zodpovednosti, druhý geopolitiky, a tretí elementárneho zla.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 3. stránka z 4
  • 4