Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.polemika
.týždeň

Má mať riaditeľ pedagogické vzdelanie?

.redakcia .spoločnosť .polemika

Dokument Učiace sa Slovensko prišiel s odvážnym návrhom – riaditeľ školy by nemusel mať pedagogické vzdelanie. Treba postaviť na čelo škôl radšej manažérov než učiteľov?

.týždeň

Trpí dieťa v jasliach?

.redakcia .spoločnosť .polemika

Kontroverzný jasličkový zákon, ktorý reguluje fungovanie súkromných jaslí, prešiel v parlamente aj napriek vetu prezidenta Kisku. Zároveň rozprúdil debatu o tom, ako takáto raná socializácia ovplyvňuje vzťah detí a matiek.

.týždeň

Otvoríme trh práce cudzincom?

.redakcia .slovensko .polemika

Nezamestnanosť sa zmenšuje a s ňou aj okruh ľudí, medzi ktorými by si firmy mohli vyberať zamestnancov. Priemysel volá po prilákaní pracovníkov z cudziny. No táto možnosť medzi politikmi, ekonómami a občanmi nie je prijímaná bez výhrad.

Bola to dobrá ombudsmanka?

Bola to dobrá ombudsmanka?

.redakcia .slovensko .polemika

V Národnej rade dnes popoludní zvolia nového ombudsmana. Jane Dubovcovej sa končí päťročné funkčné obdobie verejnej ochrankyne práv. Ako si bývalá sudkyňa a poslankyňa za SDKÚ počínala v tejto funkcii?

.týždeň

Obmedzenia prejavu? Neúčinné a zneužiteľné!

.lukáš Krivošík .časopis .polemika

Medzi ľuďmi, ktorí si hovoria „liberáli“, sa šíri veľmi neliberálny trend. Pod ušľachtilou zámienkou „boja proti extrémizmu“ a heslom „sloboda prejavu má medze“ sa otvára široký priestor pre politické zneužívanie.

.týždeň

Adolf Hitler vs. Larry Flynt

.ondrej Dostál .časopis .polemika

Na otázku, kde sú hranice slobody prejavu, existujú dve základné odpovede. Podľa jednej možno obmedziť či zakázať iba také prejavy, ktoré priamo a bezprostredne vyzývajú na násilie.

.týždeň

Viac peňazí pre RTVS?

.miroslav Kollár .jozef Viskupič .časopis .polemika

Minister kultúry Marek Maďarič je ochotný rezignovať, ak sa mu nepodarí vyjednať vyššie koncesionárske poplatky. No skutočne ich naše verejnoprávne médium potrebuje?

.týždeň

Matematika alebo dejepis?

.martin Mojžiš .matúš Porubjak .časopis .polemika

Voľby odkryli mnoho extrémistických názorov, najmä medzi mladými ľuďmi. Ako by k tomu malo školstvo pristúpiť? Dbať na matematiku, ktorá naučí logicky myslieť, alebo radšej na dejepis, ktorý naučí hodnotám ľudstva?

.týždeň

Znova zaplatíme dlh nemocníc?

.tomáš Szalay .peter Visolajský .časopis .polemika

Štátne nemocnice čaká v poradí už štvrté oddlženie, tentoraz vo výške pol miliardy eur. Samotné oddlženia zjavne nestačia a dlhy nemocníc vždy znova rýchlo stúpnu. Ako v nich už konečne upratať?

.týždeň

Potrebuje SaS nového lídra?

.juraj Marušiak .lukáš Krivošík .časopis .polemika

Richard Sulík nečakane odstúpil z čela strany SaS a rozhádal tým slovenských liberálov. Potrebuje aktuálne najúspešnejšia pravicová strana nového predsedu? Je Richard Sulík málo liberálny?

  • 1
  • 1. stránka z 4
  • 2
  • 3
  • 4