Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ostatné
.týždeň

Komu sa nepáči Bruce Willis?

.časopis .ostatné

Koncom júna prišiel do talkshow Davida Lettermana herec Bruce Willis s veternou turbínou na hlave. Vysvetlil, že prešiel k zeleným a že chce byť úplne sebestačným v produkcii elektrickej energie.

.týždeň

Jeným dychom

.časopis .ostatné

Keby sme medzi dnešnými Slovákmi robili anketu o najznámejšieho Angličana, určite by medzi menami ako Winston Churchill, David Beckham alebo štvorlístka Beatles figurovalo aj meno najznámejšieho anglického dramatika.

.týždeň

Lakomá Trumpová?

.časopis .ostatné

V ktoromsi nedeľnom Novom čase sa objavila jednovetová správička, že milionárka Ivana Trumpová zjednala na chorvátskom Hvare cenu dvoch koralových náhrdelníkov z 5 400 na 4 900 Sk. Korunu tejto hodnotnej informácii pridal nadpis. Ten znel: Lakomá Trumpová?

.týždeň

Požehnané Radio Maryja?

.časopis .ostatné

Okolo pátra Tadeusza Rydzyka, riaditeľa poľského Radia Maryja, obviňovaného z ultrakatolicizmu, antisemitizmu a nacionalizmu, je opäť rušno.

.týždeň

Spoločný chlieb, spoločný stôl

.časopis .ostatné

Čo je podstatou teologického ekumenického výskumu? Je trochu odlišný od ekumenických modlitebných stretnutí a seminárov. Ide totiž kriticky k jadru problému a dotýka sa vecí, ktorým sa ony snažia múdro vyhnúť.

.týždeň

Jedným dychom

.časopis .ostatné

Najsilnejšia vládna strana dosahuje stabilnú podporu viac ako štyridsiatich percent obyvateľov. Rovnako vysoká je dlhodobo aj obľuba jej predsedu, nášho premiéra.

.týždeň

Bodka Milana Lasicu

.časopis .ostatné

Stále aktuálny rovnaký problém. Prečo médiá, televízia, rádio, noviny venujú toľký priestor negatívnym informáciám. Nepriatelia negatívnych informácií, a to sme v podstate všetci, by s tým chceli niečo robiť.

.týždeň

Film Drsňák

.časopis .ostatné

Film Drsňák Palace PicturesTeenager Michael sa spolu s matkou presťahuje z luxusnej štvrti na chudobné predmestie plné imigrantov. Tu sa stane obeťou šikanácie miestneho gangu. Aby sa ubránil, stane sa členom konkurenčnej skupiny mladistvých delikventov.

.týždeň

Revue Impulz 2/2007

.časopis .ostatné

Revue Impulz 2/2007 Vydavateľstvo M. VaškaDruhé tohtoročné číslo Revue pre modernú katolícku kultúru je tematicky orientované na rodinu a problematiku registrovaných partnerstiev. Doktorand žurnalistiky Imrich Gazda píše o úpadku talianskej katolíckej identity, spisovateľ Michael D. O’Brien varuje pred novou legislatívou v Kanade.