Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ostatné
Deep biotech Mira Gašpárka: Genetický švajčiarsky nožík

Deep biotech Mira Gašpárka: Genetický švajčiarsky nožík

.miroslav Gašpárek .stĺpčeky .ostatné 06.11.2021

Málo skratiek sa v súčasnom svete biologického inžinierstva používa tak často ako skratka CRISPR. Táto skratka v sebe skrýva názov Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeat.

.týždeň

Gesto ignorancie

.peter Schutz .časopis .ostatné 09.08.2015

Hoci z 240-tisíc utečencov, ktorí prekročili tohto roku hranice EÚ, azda ani jeden nemieri na Slovensko, imigračná kríza si pýta odpovede aj od tunajších politikov. A povedať, že problém nezvládli, je slabé.

.týždeň

Poučme sa od Grécka

.arthur C. Brooks .časopis .ostatné 26.07.2015

Zdá sa, že Grécko a Európska únia dočasne zahnali katastrofu. No hoci sa ekonómovia zhodnú, že štrukturálne reformy sú správnou cestou, mnohí sa obávajú, že škrty budú príliš bolestivé.

.týždeň

Kto zostrelil malajziské lietadlo

.redakcia .časopis .ostatné 26.07.2015

Medzinárodný tím externých spolupracovníkov Slovenskej atlantickej komisie poskytol redakcii .týždňa dokument, ktorý prináša výber dôkazov o vinníkoch pádu lietadla Malajziských aerolínií, konkrétne letu MH17. Lietadlo bolo zostrelené 17. júla 2014 nad separatistami ovládaným ukrajinským územím. Zahynulo pri ňom 298 ľudí.

.týždeň

Päťcípa rozkoš

.jozef Koleják .časopis .ostatné 05.07.2015

Patrí medzi jednu z najväčších delikates. Kto ho skúsil, pokúša sa pri opise jeho chuti márne nájsť ten správny výraz a väčšinou končí pri prevrátení očí a slastnom hmmm. Intenzívna chuť mora skrytá v pichľavom obale – kaviár z morského ježka.

.týždeň

Nezodpovedný populizmus

.ivan Mikloš .časopis .ostatné 07.06.2015

Ficove balíčky nie sú ničím iným ako nezodpovedným populizmom. Nemá zmysel rozoberať jednotlivé opatrenia, ich spoločným menovateľom je, že oslabujú a ohrozujú dlhodobú udržateľnosť verejných financií a deformujú podnikateľské prostredie.

.týždeň

Balíček bežných politík

.peter Kažimír .časopis .ostatné 07.06.2015

Druhý sociálny balíček vyvoláva vzrušené diskusie a kritiku, že si ako vláda kupujeme voliča. Možno aj preto, že pojem balíček získal svojho času v podaní pravicových vlád nálepku mimoriadnosti. Naše balíčky ale takými nie sú. V skutočnosti nimi realizujeme programové vyhlásenie sociálnodemokratickej vlády. A rozhodne sa nebudeme pravici ospravedlňovať za to, že sme vyhrali voľby a získali od ľudí mandát na sociálne citlivejšiu formu šetrenia a konsolidácie verejných financií.

.týždeň

Vykľuje sa šidlo z vreca?

.lukáš Krivošík .časopis .ostatné 07.06.2015

Smer predstavil svoj druhý balíček sociálnych opatrení. Politicky ho možno vykladať na jednej strane ako legitímny pokus ľavicovej vlády zlepšiť postavenie istých skupín občanov, no na druhej strane aj ako snahu kupovať si voličov. Dáva však zmysel z hľadiska ekonomiky?

.týždeň

Poslednýkrát s Václavom Mikom

.mario Homolka .časopis .ostatné 17.01.2015

Prežili sme s Lampou neuveriteľný záver roka. Hoci to spočiatku vyzeralo zúfalo, pretože sme nemali na likvidačnú pokutu, čitatelia a diváci nám krásne pomohli.

.týždeň

Muž, ktorý vstal z popola

.časopis .ostatné 16.11.2014

Bobby Henline je komik, ktorý musí najskôr ľudí v publiku presvedčiť, že sa na ňom môžu bez výčitiek svedomia smiať. Americký vojnový veterán, ktorý utrpel popáleniny takmer na 40 percentách tela, zvyčajne začína svoje vystúpenie za mikrofónom vtipmi o strašidlách.