Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Revue Impulz 2/2007

.časopis .ostatné

Revue Impulz 2/2007 Vydavateľstvo M. VaškaDruhé tohtoročné číslo Revue pre modernú katolícku kultúru je tematicky orientované na rodinu a problematiku registrovaných partnerstiev. Doktorand žurnalistiky Imrich Gazda píše o úpadku talianskej katolíckej identity, spisovateľ Michael D. O’Brien varuje pred novou legislatívou v Kanade.

Revue Impulz 2/2007 Vydavateľstvo M. Vaška
Druhé tohtoročné číslo Revue pre modernú katolícku kultúru je tematicky orientované na rodinu a problematiku registrovaných partnerstiev. Doktorand žurnalistiky Imrich Gazda píše o úpadku talianskej katolíckej identity, spisovateľ Michael D. O’Brien varuje pred novou legislatívou v Kanade.
Taliansky historik Roberto de Mattei bilancuje sviatok Dňa rodiny, ktorý sa konal 12. mája na rímskom Námestí svätého Jána Lateránskeho. Ideu zdravej rodiny a jej funkcie predstavuje pomocný spišský biskup Andrej Imrich. Tematický okruh uzatvára Michal Mikula svojím článkom Rodina ako ochrana pred totalizmom.
Blok aktuálnych textov otvára článok Vladimíra Pčolinského o zľahčovaní násilia v relácii Reflex televízie Markíza. Pavol Smolík sa zamýšľal nad legitimitou novej budovy SND (nazýva ju „danajským darom“). Peter Smolík pripomína dôležitosť historickej pamäti a svedomia. Zaujímavý je profil Alexandra Fiodoroviča Kerenského, ktorý pomohol boľševikom v roku 1917 k moci. Ion Mihai Pacepa, najvyšší dôstojník rozviedky, ktorému sa kedy podarilo ujsť zo sovietskeho bloku, opisuje, ako sa Kremeľ snažil pošpiniť Vatikán vykreslením pápeža Pia XII. ako tichého sympatizanta nacizmu. Záver časopisu tradične tvoria recenzie kníh a filmov (hlavne tie filmové stoja za prečítanie). Druhé tohtoročné vydanie revue nie je tak tematicky pestré ako predchádzajúce čísla. V každom prípade však Impulz stále patrí medzi tie najstimulujúcejšie (pre jedného) či najprovokatívnejšie (pre iného) periodiká na Slovensku. Čitateľný impulz v unavujúco zložitej dobe.

.filip Struhárik
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite